Hlavné správy

Koronavírus ONLINE: Rakúsko dnes sprísňuje zdravotné kontroly na hraniciach so Slovenskom

Podľa niektorých ukazovateľov sa hospodárska aktivita zotavuje. Minister zdravotníctva Marek Krajčí hovorí, že druhá vlna je už tu. Nové opatrenia je potrebné pripraviť od septembra. Sledujeme aktuálne udalosti ONLINE.

Čo je najdôležitejšie:

Starší študenti by tiež mali nosiť v triede závoj, hromadné akcie môžu včas dostať stopku

– na Slovensku bolo potvrdených 2 902 prípadov, zomrelo 31 pacientov a vyliečilo 1 969 ľudí

Pozrite si aktuálnu mapu potvrdených prípadov na Slovensku a ONLINE štatistiku

ONLINE

7:24 – POISTNÉ SPOLOČNOSTI: Zdravotní poisťovatelia očakávajú nedostatok zdravotného poistenia v dôsledku krízy spôsobenej novým koronavírusom vo výške viac ako 216 miliónov EUR, potvrdili všetci traja zdravotní poisťovatelia. (TASR)

6:55 – KULTÚRA: Združenia a združenia nezavedenej kultúry na Slovensku považujú prístup príslušných orgánov k tomuto sektoru za diskriminačný. „Pomoc ministra kultúry Natálie Milanovej, uverejnená v piatok, vo forme grantov z Fondu na podporu umenia vo výške 11 miliónov EUR, vôbec nevyrieši našu situáciu. Vytvára len príležitosť pre malý zlomok umelcov, ktorí sa uchádzajú o peniaze na projekty. Ministerstvo kultúry, ako neuzatvorené neštátne kultúrne spoločenstvo, nás opustilo na milosť nad situáciou na päť mesiacov, napriek niekoľkým stretnutiam a naliehavosti, “uvádza sa v spoločnom vyhlásení. , Združenia požadujú jasný postoj vlády k neštátnej kultúre a plnenie sľubov, ktoré im boli poskytnuté pri rokovaniach.

6:15 – RAKÚSKO / SLOVENSKO: Vzhľadom na rastúci počet infekcií medzi ľuďmi vracajúcimi sa zo zahraničia nariadilo Rakúsko posilnenie zdravotných kontrol na hraniciach so Slovenskom, Talianskom, Slovinskom a Maďarskom.

Rakúšania, ktorí sa vracajú z rizikových krajín, musia predložiť negatívny test na SARS-CoV-2 nie starší ako 72 hodín, inak musia byť v karanténe 10 dní.

READ  Americká politika so Židmi-Jaštericami. Máme politikov neschopných bláznov na úrovni televíznej šou produkujúcej iba zábavu? Pozri sa na USA - erikmajercak.blog.pravda.sk

V rozhovore uverejnenom v sobotu rakúsky kancelár Sebastian Kurz vyzval na prísnejšie hraničné kontroly pre tých, ktorí sa vracajú z dovolenky.

Rakúsko v súčasnosti zahŕňa ako rizikové oblasti Španielsko, západný Balkán, ako aj Bulharsko, Rumunsko, Rusko, Švédsko a Spojené štáty. Od pondelka bude zahrnuté aj Chorvátsko. (TASR)

#SpajaNasZodpovednost

Aktuality.sk ukazuje pravú tvár Slovenska – bez zahmlievania faktov a ohýbania reality. Každý deň vám prinášame spoľahlivé a vyvážené správy. Vaša podpora zabezpečí, že náš obsah zostane otvorený pre tých, ktorí si ho nemôžu dovoliť.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close