Hlavné správy

Koronavírus: Počet prípadov COVID-19 v USA presiahol sedem miliónov

Počet nových infekcií koronavírusmi v USA prekročil vo štvrtok miestneho času sedem miliónov, čo je viac ako 20 percent svetových infekcií. Tvrdí to agentúra Reuters.

Len pred pár dňami prekročili USA 200 000 úmrtí na COVID-19. Viac ako 700 ľudí je touto chorobou postihnutých každý deň, píše agentúra, pričom USA v súčasnosti zaznamenávajú v priemere asi 40 000 nových prípadov denne.

Po USA ako najpostihnutejšej krajine majú najvyšší celkový počet potvrdených prípadov India (5,7 milióna) a Brazília (4,6 milióna).

Kalifornia má najviac prípadov infekcie zo Spojených štátov (viac ako 800 000), potom nasledujú Texas, Florida a New York.

Podľa analýzy agentúry Reuters sa počet novo infikovaných tento mesiac zvýšil v polovici z 50 štátov USA v porovnaní s predchádzajúcim mesiacom. Desať štátov hlásilo v septembri rekordné denné prírastky.

Celkový počet nových prípadov v krajine začal minulý týždeň po ôsmich týždňoch poklesu opäť stúpať. Odborníci na zdravotníctvo sa domnievajú, že k zvýšeniu došlo vďaka znovuotvoreniu škôl a univerzít, ako aj oslavám počas nedávneho predĺženého víkendu Amerického dňa práce.

READ  Slovensko potrebuje dôkazy na odsúdenie výmeny balistických rakiet medzi Severnou Kóreou a Ruskom – Euractive

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close