Hlavné správy

Koronavírus v USA: Pozitívny test má aj hovorkyňa Bieleho domu

McEnany nemá žiadne príznaky.

5. októbra 2020 o 18:03 TASR


Všetky články, ktoré informujú o mimoriadnych opatreniach a základných zdravotných informáciách o novom koronavírus, bude odomknutá a prístupná všetkým na SME.sk. Považujeme to za verejný záujem. Na podporu novinárov a serióznej a zabehnutej žurnalistiky, môžete tak urobiť zakúpením predplatného →


WASHINGTON. Hovorkyňa Bieleho domu Kayleigh McEnanyová v pondelok oznámila, že má pozitívny test koronavírus.

Stala sa tak ďalšou infikovanou osobou z okolia amerického prezidenta Donald Trump, ktorá sa momentálne z choroby lieči v nemocnici, píše agentúra AFP.

Hovorkyňa McEnany tiež uviedla, že doposiaľ nepociťovala žiadne príznaky choroby a začína pracovať z izolácie.

Podľa McEnanyovej bola na koronavírus testovaná viackrát – od minulého štvrtka je testovaná každý deň, pričom všetky testy sú negatívne. V pondelok nemala pozitívny výsledok testu.

Hovorkyňa naposledy krátko pred novinármi vystúpila v nedeľu večer. Prišla zahalená, ale pri odpovedaní na novinárske otázky ju zložila. Podľa jej slov však nikto z novinárov zaoberajúcich sa dianím v Bielom dome s ňou neprišiel do úzkeho kontaktu dostatočne dlho na to, aby ju bolo treba podrobiť testom.

Krátko pred piatkovým oznámením svojej diagnózy prezident Trump potvrdil, že jeho kolega Hope Hicks mal vo štvrtok pozitívny test na koronavírus SARS-CoV-2.

McEnanyová hovorila v ten istý deň na tlačovej konferencii, uviedla však, že v tom čase netušila o pozitívnom výsledku testu prezidenta Hicksa.

READ  Slovensko môže budúci utorok uzavrieť maďarsko-slovenskú hranicu

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close