Hlavné správy

Koronavírus ZOZNAM opatrenia, ktoré začnú platiť už o pár dní: A toto sú najväčšie spúšťačmi druhej vlny

Koronavírus Pribudlo ďalšie extrémne množstvo prípadov: Suverénne najviac hlási Bratislava

„Situácia je horšia ako pred týždňom, koronavírusová infekcia sa nám začína rozmáhať vo viacerých častiach Slovenska,“ povedal Krajčí s tým, že „červených“ regiónov sa na už deväť. Minulý týždeň to boli dva. V zasiahnutých regiónoch je podľa šéfa rezortu zdravotníctva prijímať cielené opatrenia, aby sa nemuseli prijímať celoplošné. Analýza pacientov ukázala, že jedna tretina pozitívnych prípadov sú importy zo zahraničia, druhá je výsledkom rizikových aktivít a zvyšok sú ich kontakty. Pôvod niektorých sa dohľadať nevie. Našťastie, počty hospitalizovaných oneskorujú za počty infikovaných, čo je spôsobené tým, že najviac prípadov je práve medzi mladými, ktoré sú dôsledkom sociálnych kontaktov na diskotékach či nočných kluboch. Títo ľudia sa tiež vrátili z táborov, rôznych akcií a športových kempov.

Zdroj: SITA / Marissa Coleman / JCC Maccabi Sports Camp via AP

sprísnenie opatrení

Slovensko zrejme kvôli rekordným prírastkom prípadov ochorenia COVID-19 na Ukrajine uzavrie spoločnú hranicu. Po rokovaní pandemickej komisie to avizoval minister Krajčí, ktorý teraz čaká na definitívne rozhodnutie ústredného krízového štábu. Na zoznam takzvaných červených krajín pribudne Česko. Medzi krajiny s nepriaznivou prognózou sa zaradí Rakúsko a Maďarsko. Novými menej rizikovými, čiže zelenými krajinami budú Švédsko, Bulharsko a Kanada. Aké konkrétne opatrenia teda budú musieť Slováci dodržiavať?

rúška

Povinnosť nosiť rúška aj v školách u žiakov druhého stupňa, na stredných a vysokých školách sa predĺži minimálne do konca septembra. V školách na prvom stupni to bude odporúčané.

Koronavírus ZOZNAM opatrenia, ktoré

Zdroj: Getty Images

hromadné akcie

Podmienky pre organizovanie hromadných akcií sa od októbra opäť sprísni. V exteriéri sa ich v zelených okresoch bude môcť zúčastniť najviac 200 ľudí, v interiéri 100. V oranžových a červených okresoch budú môcť mať exteriérové ​​akcie 100 a interiérové ​​50 účastníkov. Účasť na svadbách sa má obmedziť na 30 ľudí. Od stredy 16. septembra bude zakázané organizovať hromadné podujatia v prevádzkach verejného stravovania av ubytovacích zariadeniach, výnimkou sú svadby a posedenie po pohreboch. Sprísnia sa aj podmienky pre športové kempy.

Koronavírus ZOZNAM opatrenia, ktoré

Zdroj: Getty Images

červenej zóny

Na zoznam červených zón bude patriť celý okres Bratislava a tiež okresy Nitra, Michalovce, Tvrdošín a Stará Ľubovňa. Na zoznam oranžových okresov patrí Malacky, Pezinok, Senec, Nové Zámky, Šaľa, Trenčín, Púchov, Považská Bystrica, Liptovský Mikuláš, Sabinov, Prešov a Vranov nad Topľou.

Zákaz návštev v DSS

Pandemická komisia vlády SR odporúča zákaz návštev v domovoch sociálnej starostlivosti v červených a oranžových okresoch Slovenska. Rovnako odporúča neorganizuje v týchto oblastiach rodinné oslavy. Seniorom tiež odporúča nechať sa zaočkovať proti chrípke a pneumokokovým ochoreniam.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close