šport

Krajč prišiel o prvenstvo. Doplatil na tvrdosť Čajkovského? – Národný tím – Ľadový hokej – Šport


,


06.12.2020 07:40

Tréner slovenskej hokejovej reprezentácie do 20 rokov Róbert Petrovický dáva pokyny zverencom na archívnej snímke.

Autor: ,

Útočník Dukly Trenčín Samuel Krajč už nebude bojovať o miestenku na hokejové majstrovstvá sveta do 20 rokov v Kanade.

Pre zdravotné komplikácie musel predčasne opustiť kemp slovenskej reprezentácie vo Zvolene, informovala oficiálna stránka Slovenského zväzu ľadového hokeja (SZĽH).

„V piatok večer po prvom prípravnom duu medzi reprezentantmi smeroval do nemocnice.

Pre zranenie a prísne opatrenia sa nemôže vrátiť do bubliny, čo znamená, že stratil možnosť bojovať o účasť na juniorských majstrovstvách sveta v Kanade, “uviedol portál. hockeyslovakia.sk.

Vedenie tímu v piatok večer vylúčené za hrubé porušenie športových a ľudských hodnôt z prípravy na útočníka majstrovstiev sveta juniorov Maxima Čajkovského.

„V piatkovom prípravnom zápase medzi reprezentantmi sa viackrát prezentoval neférovým a nešportovým správaním, ktoré vyvrcholilo tvrdými zákrokmi proti spoluhráčom, ktorí proti nemu hrali vysoko nad hranicu únosnosti,“ uviedol realizačný tím juniorskej reprezentácie.

„Je mi ľúto, čo sa stalo. Uvedomujem si, že moje správanie nebolo primerané a nesiem následky. Rešpektujem rozhodnutie realizačného tímu,“ reagoval Čajkovič.

Únia nepotvrdila, či situácia Krajča súvisí aj s jej tvrdosťou.

„Neviem, aká bola situácia, nebol som tam, ale dostal ranu do hlavy a z tábora odišiel s podozrením na otras mozgu. Lekárska kancelária mu nariadila odpočinok. Vystúpil z bubliny, takže nemohol sa tam vrátiť.

Predbežné informácie hovoria, že by to nemalo byť také vážne a mohlo by sa zapojiť do tréningového procesu v priebehu budúceho týždňa. Samozrejme, podľa svojich pocitov, “uviedol pre Góly – body – sekundy tréner RTVS Dukly Trenčín Ján Pardavý.

READ  Olympijské hry: Tokio a jeho obyvatelia sú pripravení hrať dobrých hostiteľov, športové správy a skvelé príbehy
Páči sa vám tento článok?
Podporte prosím kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je každý deň prinášať aktuálne správy. Aby sme pre vás mohli pracovať neustále a ešte lepšie, potrebujeme tiež vašu podporu.
Ďakujem za akýkoľvek finančný príspevok.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close