šport

Najlepší rebeli na svete juniori

Majstrovstvá sveta juniorov IIHF sú reakciou na juniorský hokej.

Každý rok kvalifikačné národy pošlú najlepších hráčov do 20 rokov na najväčšie pódium, aby bojovali o zlatú medailu.

Počas histórie franšízy povstalci Červeného muža vyslali 36 vojakov a zlatníkov, aby bojovali za svoju krajinu. Odkedy povstalci hrali na týchto turnajoch, bolo zastúpených šesť národov.

Existuje niekoľko pozoruhodných výkonov od rôznych hráčov. Poďme preskúmať nasledujúce.

10. Adam Musil (Česká republika, 2017)

Musil odcestoval do Montrealu, aby sa pripojil k zoznamu, ktorý obsahuje Michaela Spaceka z tímu. Český tím nemal veľký zápas a sekciu s každým okruhom zavŕšil výhrou, dvoma prehrami navyše a prehrou regulačných orgánov. Tím sa kvalifikoval do štvrťfinále s Kanadou, ktorej podľahli 5: 3. Musil dokončil jediný zápas s tromi asistenciami v piatich zápasoch.

9. PJ Young (USA, 1997)

Tím odcestoval do USA a Mladého Švajčiarska na vydanie juniorských majstrovstiev sveta IIHF v roku 1997. Američania zaznamenali tri výhry a nerozhodný výsledok, proti Kanade prišiel tím s nerozhodným výsledkom. Prvé kolo medailového kola postavilo Pi Američanov proti Českej republike, ktorí zvíťazili 5: 2, a stanovil si tak dátum s Kanaďanmi. Tím USA prehral vo finále 2: 0. Young získal v šiestich zápasoch striebornú medailu po dvoch góloch a dvoch asistenciách.

8. Roman Wick (Švajčiarsko, 2005)

Pri pôsobení v Severnej Dakote sa od tímu Wick a Švajčiarska neočakávali dobré výkony v skupine A, kde úzko konkurovali ruskému a americkému tímu. Jediné víťazstvo Švajčiarska v každom kole prišlo na úkor Bieloruska. Švajčiarsko vypadlo v vyraďovacích kolách, aby sa vrátilo k ročníku juniorských majstrovstiev sveta 2006. Wick strelil gól a v priebehu šiestich zápasov pridal tri asistencie, aby udržal Švajčiarsko v prvej skupine.

7. Michael Spacek (Česká republika, 2014-17)

Michal Špaček

Spacek je jedným z iba dvoch rebelov, ktorí nastúpili v troch zápasoch. Jeho kombinovaných 15 zápasov je na druhom mieste po vzbúrencovi (ťahy Tommy Quisto 18). Rebel je na treťom mieste s celkovým počtom deviatich bodov. Jeho najlepší výkon nastal, keď mal na majstrovstvách sveta juniorov 2016 v piatich dueloch dva góly a tri asistencie. Strelil jediný gól v zápase, podľahol Rusku 2: 1. Pri každom kole prehral s Fínskom 5: 4. Česi vypadli vo štvrťfinále po prehre s Američanmi 7: 0 a skončili celkovo na piatom mieste.

READ  Konečná predpoveď WTA v Saint-Malo - Paolini vs. Kolopic

6. Patrick Bardosak (Česká republika, 2013)

Bardosak má najlepší výkon hráča z Českej republiky a druhý najlepší výkon hráča mimo Kanaďana. Bardosak začal každý zápas po tom, čo druhý brankár tímu prehral úvodný zápas so Švédskom. V týchto troch zápasoch mal Chess tri víťazstvá vrátane predĺženia proti Švajčiarom. Bartolomej skončil v kruhovej fáze na 73 (0,924sv%) na 79 ° C. Tento tím sa vo štvrťfinále stretol so silným americkým zoznamom a prehral 7: 0.

5. Colin Fraser (Kanada, 2005)

Colin Fraser

Fraser, prvý z dvoch kanadských rebelov, ktorý získal zlatú medailu v roku 2005, dosiahol Kanadu 6: 0, keď v zápase o zlatú medailu zvíťazil nad Ruskom 6: 1. Fraser hral na majstrovstvách sveta juniorov, kde vo viac ako šiestich zápasoch skóroval jedenkrát a pridal štyri asistencie.

4. Diane Paniff (Kanada, 4. 5.)

Dve medaily, jedna zlatá a jedna strieborná, visia v dome spoločnosti Paniff po výletoch na svetových juniorov. Druhá cesta Paniffa na majstrovstvá sveta juniorov odhaľuje jeho prvú cestu na tento zoznam. Odkedy tím Kanady získal v USA zlato v roku 2005, Banouf skóroval raz a v šiestich dueloch pridal päť asistencií. Odkedy bola NHL uzamknutá, všetky tímy profitovali z toho, že mali vo svojich tímoch potenciálne hviezdy. Paniff a tím Kanady prehrali šesť zápasov a proti Rusku vyhrali zlatú medailu 6: 1.

3. Alexander Alexejev (Rusko, 2019)

Alexander Alexejev (foto Brian Lees)

Rusko postavilo silný tím na vydanie juniorských majstrovstiev sveta IIHF v roku 2019 a Alexej bol jedným z najsilnejších obrancov. Jeho šesť bodov bolo pre všetkých obrancov druhé. Na ceste za bronzom mal za ruský tím dva góly a štyri asistencie. Jediným kameňom úrazu Ruska v semifinále proti Američanom bolo to, kde tím padol 2: 1 a poslal ich na zápas o bronz proti Švajčiarsku. Družstvo získalo medailu 5-2.

READ  Populárny bývalý premiér podpísal dohodu o zostavení novej vlády na Slovensku | apríla

2. Brad Leap (Kanada, 1999)

Leap a tím Canada museli hrať na domácom snehu, pretože turnaj sa konal v Manitobe a zlato sa hralo na starom štadióne vo Winnipegu. Kanaďanom nevyšiel dobrý štart, keď v úvodnom zápase remizovali so Slovenskom 0: 0. Kanaďania zakončili každý s každým bilanciou 2-1-1 a vo štvrťfinále čelili Kazachstanu. Vyhrali zápas 12-2. Tím potom zvíťazil nad Švédskom 6: 1. Zaviedla hru o zlatú medailu s Ruskom. Ruský tím sa príliš osvedčil pre Kanadu a priniesol im prehru 3: 2. Červený muž zakončil ligu rekordom povstalcov s ôsmimi bodmi zo siedmich zápasov.

1. Ryan Nugent-Hopkins (Kanada, 2013)

Foto: Ryan Nugent-Hopkins, Dave Brunner

Rebel je najlepším hráčom, ktorý oblieka dres, takže nie je prekvapením, že je na čele rebríčka rebelov s najlepšími majstrovstvami sveta juniorov. Tím nemal konkurenciu, v akú dúfali v ročníku Kanady 2013, po prehre s Ruskom v zápase o bronz skončil štvrtý. „Novinky“ strelili v zápase monštier štyri góly a pridali 11 asistencií, aby viedli všetkých asistentov. Bol tak menovaný do All-Star tímu turnaja a bol vyhlásený za najlepšieho priekopníka turnaja. Jeho 15 bodov je pre kanadský tím v top 5 všetkých čias.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close