Hlavné správy

Kresťanské umelecké diela | „Modrý kostol“ svätej Alžbety (Slovensko)

Modrý kostol svätej Alžbety v Bratislavskej arcidiecéze, Slovensko (Foto: Dmitry Sacharov/Shutterstock)

Tento mesiac v našej rubrike „Kresťanské dedičstvo“ kostol sv. Alžbety, 20Th Storočie „Modrý kostol“ v Bratislavskej arcidiecéze, Slovensko. Pre viac informácií kliknite sem

Kostol sv. Alžbety – dnes známy ako „Modrý kostol“ – pôvodne plánovaný ako malý kostol pri Kráľovskom katolíckom gymnáziu v jednej z vtedajších rozrastajúcich sa bratislavských štvrtí – je ukážkovým prvkom kultúrneho a architektonického kresťanstva. Krajina hlavného mesta Slovenska.

Začiatkom 20. storočia sa ukázalo, že cirkevná budova mala slúžiť len potrebám študentov a zamestnancov školy.Th Neskôr v storočí musel byť takýto kostol navrhnutý tak, aby vyhovoval rastúcemu počtu obyvateľov mesta v tejto oblasti.

700 na oslavuTh Prvý kameň bol položený v roku 1909, v deň narodenín svätej Alžbety Uhorskej, a začalo sa budovať miesto meditácie a modlitby na počesť svätice, podporované skromnými občanmi a šľachtickými rodinami. Kostol bol neskôr vysvätený v roku 1913 a bol postavený v maďarsko-separatistickom štýle a vo svojej osobitej farbe, ktorú získali malé modré keramické dlaždice na vonkajších stenách a streche.

Leitmotív ruží je jasný a je silnou pripomienkou príbehu svätej Alžbety, patrónky charít, ktorá svojimi štedrými skutkami horlivo pomáhala chudobným a biednym.

Dnes sa kostol stal turistickou atrakciou pre svoju nezvyčajnú farbu. Pre turistov a veriacich je však silnou pripomienkou štedrosti svätej Alžbety a oddanosti Bratislavčanov k uhorskej svätici.


READ  Vakcína skrýva tvár kampane pred vážnymi antivirotikami v zahraničí

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close