šport

Kto potrebuje opozíciu, keď máte Borisa Kollára?

Vyskytol sa problém s plánom obnovy – jeden z vlastných architektov.

Vitajte vo svojom týždennom prehľade správ zo Slovenska. Plánované reformy čelia v rámci vládnej koalície silnému protivníkovi. NAKA vs. Súd poukazuje na to, kto sú tí zlí v histórii Policajnej inšpekcie. Nepriehľadné škrupinové spoločnosti pridali milióny nákladov na epidémiu. Navrhované zmeny interrupčného zákona vyvolali odpor. Slovensku sa stále nedarí vysporiadať sa s násilím futbalových násilníkov.

Prejdite nadol a nájdite tlačené vydanie októbrového vydania The Slovak Spectator.

Nezabudnite, že v pondelok 1. novembra je na Slovensku štátny sviatok (Sviatok všetkých svätých). Ďalšie minulotýždňové číslo na Slovensku vám doručíme v utorok 2. novembra.

Koaličná strana sa snaží zabrániť reformám

Slovensko dostalo od Európskej komisie na svoj ozdravný plán zálohové financie, no napriek dôvere premiéra Edwarda Hegera a jeho výboru pre reformu úradu sa ich ciele zdajú byť pre súčasný politický systém ambiciózne. Paradoxne ide skôr o jedného z Heckerových vládnucich koaličných partnerov než o parlamentnú opozíciu, ktorá hrozí zablokovaním niektorých kľúčových zmien, ktoré Hecker oznámil začiatkom tohto mesiaca ako „pred nami reformná jeseň“.

Reformy, ktoré teraz vláda presadzuje, zahŕňajú formálne zmeny siete nemocníc, siete súdov a vzdelávacieho systému. Slovensko musí dosiahnuť 14 míľnikov, aby v budúcom roku získalo viac ako 458 miliónov istiny, ale nedávno vydaný varovný systém pomocou semaforov naznačuje, ako prebiehajú reformné snahy, aspoň jeden z nich – reforma administratívy univerzity – Je to tak zaostalé, že už teraz hrozí, že nebude splnené. Taktiež, ako jasne uvádza poplašný systém, nedosiahnutie míľnika včas – alebo vôbec – ohrozuje úplné nabitie.

25. októbra 2021 14:27 | Michael Terence

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close