Hlavné správy

Kuba a Slovensko hodnotia spoluprácu

Na sociálnej sieti X kubánsky šéf vlády napísal, že počas stretnutia diskutovali o potenciáli svojich krajín rozširovať ekonomické a obchodné vzťahy s dôrazom na biotechnológie.

Marrero sa v pondelok stretol so svojou srbskou partnerkou Anou Branabic; Klaus Schwab, výkonný predseda Svetového ekonomického fóra; a emirátskych ministrov v rámci prebiehajúceho samitu svetových vlád v Dubaji.

Kubánsky premiér v prejave na plenárnom zasadnutí podujatia varoval, že hoci ľudstvo dosiahlo nepredstaviteľný vedecko-technologický potenciál, svet ešte nikdy nebol taký nerovný a nerovnosť taká hlboká.

Súčasnú multidimenzionálnu krízu ovplyvňujúcu Zem zhoršujú geopolitické konflikty a vojny o kontrolu nad prírodnými zdrojmi, ktoré predstavujú vážnu hrozbu pre prežitie ľudstva, povedal.

Zopakoval kubánsku solidaritu a neochvejnú podporu palestínskemu ľudu, keďže genocída sa pácha na ich územiach nelegálne okupovaných izraelskými silami.

Marrero poukázal na skúsenosti Kuby v oblasti vedy, techniky a inovácií, ktoré sú základnými piliermi administratívy kubánskej vlády.

Pandémia Covid-19 bola výzvou na posilnenie technologickej suverenity Kuby, najmä v sektore zdravotnej starostlivosti, kde boli vyvinuté tri národné vakcíny a dvaja kandidáti na vakcínu.

jg/arm/ro/mk

READ  Slovensko musí prijať maďarské osvedčenia o imunite

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close