športové

La Liga: Real Madrid a Atletico Madrid vyhrávajú

včera 21:25
|

Futbalisti z Realu Madrid zvíťazili v nedeľu 28. kolo La Liga doma proti Eibarovi 3: 1 a na druhom mieste stratili dva body za vodcu Barcelony. Eibar je na 16. mieste dva body nad zostupnou oblasťou.

Duel Real Madrid – Eibar ONLINE môžete sledovať na ŠPORT.sk >>

Obľúbené zápasy duelu sa ujali vedenia v 4. minúte. Karim Benzema sa dostal do pokutového územia a stratil loptu, ale stalo sa Toni Kroos, ktorý trafil brvno od prvého. Sergio Ramos sa v 30. minúte ako víchor prehnal po ľavom krídle cez domácu obranu a upravil na 1 – 0 vyrovnávač. Prvýkrát priviedol loptu do opačnej polovice, prešiel ju do ľavého krídla Benzem, ktorý ju poslal na druhú stranu Eden Hazard, ktorý ju nezištne prevrátil pred Ramosom pred prázdnym gólom. O sedem minút neskôr bolo takmer rozhodnuté, že odrazená lopta sa dostala k Marcelovi a jeho brankár nemal nárok na krížovú strelu.

V druhej polovici sa Real spomalil a hosťom sa otvorili dvere. Eduardo Exposito využil v 57. minúte rýchlu prihrávku a potom poslal loptu do siete. Sergi Enrich okamžite namieril na brvno. Tretí mali šťastie. V 60. minúte zápasu mohli hostia zvýšiť svoj náskok, keď hráč Pedro Leon alebo Enrich dostal prihrávku a vyslal strelu z hranice pokutového územia.

Hráči Atletica Madrid váhali na ihrisku Athletica Bilbao a po výsledku 1: 1 získali iba jeden bod. Pre tím hlavného mesta to už bolo tretie losovanie a so 46 bodmi je to len na 6. mieste tabuľky. Majú tiež na svojom konte piateho Getafeho a štvrtého Real Sociedada, ale v Osasune má dobrý večer.

Atletico Madrid – atletický Bilbao

Zdroj: twitter.com/Atleti

Hostia mali sľubnú šancu v 13. minúte, keď sa Yannick Carrasco predral obranou domácich. Yannick Carrasco však jeho strelu končekami prstov vytlačil mimo priestoru brány. V ďalšom kurze sa domáci hráči vrátili k činnosti, ktorá na konci zápasu výrazne zvýšila držanie lopty a viac striel. V 25. minúte sa Inaki Williams vydával na roh, keď sa hráč Jan Oblak dostal do vedenia. Hosťom sa po niekoľkých narážačkách v strede súperovej šestnástky skoro podarilo vyrovnať, keď v 33. minúte vyrovnal na 1 – 1 po peknej akcii po ľavej strane. O štyri minúty neskôr kapituloval, keď Muniain odišiel do šestnásteho od stredu poľa zľava a poslal ho do siete. Domáci tím sa však ujímal vedenia iba v dvoch minútach, Koke ho však tlačil na obranu Diego a spravil rutinu s brankárom.

V druhom období bola hra opatrnejšia, obaja tímy sa dobre bránili, a preto boli šance stratené. Domáci tím sa snažili hrať vopred, Atletic sa však touto kombináciou veľmi nepovedal. Prvú veľkú príležitosť čakal v 79. minúte, keď Santiago Arias prenikol po zemi z ľavej strany ihriska. V nasledujúcich minútach nebol bránený gól. Bilbao nevyhral víťaznú sériu v troch zápasoch a je 38. s 38 bodmi.