La Liga: Real Madrid – Atlético Madrid 2: 0

včera 23:00
|

Futbalisti Realu Madrid v sobotu v mestskom derby zdolali Atletico 2: 0 a v tabuľke španielskej La Ligy sa posunuli na tretie miesto.

Duel Real Madrid CF – Atlético Madrid ste mohli sledovať ONLINE na ŠPORT.sk >>

Atletico utrpelo prvú prehru v 13. ligovom kole a prehralo víťaznú sériu, ktorá trvala sedem zápasov. „Los Colchoneros“ zostávajú na čele tabuľky, ale z tabuľky môže vypadnúť z Realu Sociedad San Sebastian, ktorý zaostáva o jeden bod a v nedeľu na Eibare.

Tím Real sa v 13. minúte ujal vedenia 3 – 1, keď elegantným pohybom v strede poľa upravil na 0 – 1. Domáci futbalisti sa v 63. minúte ujali vedenia 2 – 0 vďaka strele z pravého krídla Dani Carvajal, ktorý skóroval parádnym volejom a skóroval. Tím Atletica mal dobrú šancu, aby sa ujal vedenia, ale Saul Niguez po prieniku po ľavej strane spanikáril a tak Thibaut Courtois nemal problém loptu chytiť.

Futbalisti Valencie remizovali v sobotňajšom zápase 13. kola španielskej La Ligy s atlétom Bilbao 2: 2. Na víťazstvo v lige čakali od 8. novembra a v neúplnej tabuľke im patrí 10. miesto, Bilbao je hneď za ich.

FC Sevilla si z poľa Getafe odnáša tri body. Tesné víťazstvo 1: 0 získal andalúzsky tím vďaka vlastnému gólu Xabiera Etxeita. Getafe natiahol šnúru bez víťazstva v najvyššej španielskej súťaži v siedmich zápasoch, naposledy 17. októbra zdolal Barcelonu 1: 0.

Huesca získala prvé víťazstvo v sezóne na trinásty pokus, keď si doma poradila s Alaves 1: 0. V tabuľke sa odlepila od posledného miesta, kde klesla Osasuna Pamplona, ​​ale má na konte jeden zápas k dobru.