Technológie

Laserový skenovací mikroskop vyrobený z komponentov Blu-ray

Laserové skenovacie mikroskopy sú užitočné pre všetky druhy malých štúdií. Môžete si ho postaviť pomocou častí zachránených z prehrávača Blu-ray, dokázané tým [Doctor Volt].

Trikom je znovu vytvoriť optickú snímaciu jednotku, ktorá sa bežne používa na čítanie optických diskov. Konkrétne sa formulácia spolieha na fotodiódy bežne používané na zohľadnenie chyby zaostrenia pri sledovaní diskov. Aby sa z neho stal laserový skenovací mikroskop, optický snímač je namontovaný na 3D tlačenej zostave, ktorú možno lineárne spúšťať na účely zobrazovania.

Medzitým je hardvér prehrávača Blu-ray prepracovaný tak, aby vytvoril zásobník na vzorky, ktorý je uložený v ortogonálnej osi pre úplnú kontrolu XY. ESP32 je potom nabitý ovládaním pohybu a laserom. Zachytáva signály z fotodiód a odosiela ich do počítača na zobrazenie.

[Doctor Volt] Demonštruje mikroskopiu fotografovaním malého kúska látky. Skenovaná oblasť je menšia ako 1 mm x 1 mm s rozlíšením 127 x 127, aj keď to možno zlepšiť lepším rozstupom mechanizmov objímok.

Aj keď je to sotva to, čo by sme nazvali projekt pre začiatočníkov, táto technika je stále dostupná. Zostrojenie vlastného rastrovacieho elektrónového mikroskopu.

READ  Sledujte denné autá do 20 000 £ | Šesť najlepších

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close