Technológie

Twitch streamer hrá Eltona Ringa iba pomocou svojho mozgu

Snímka obrazovky: Barikár / Kôlňa

Keď si naladíte streamer Twitch Perikariálny kanálMôžete ho sledovať, ako hrá epickú RPG od FromSoftware Eltonov prsteň Na temene jej hlavy bolo pripevnených štrnásť neznámych čiernych senzorov. Je to ona – ako dnes povedala počas informačného toku –, čo jej umožňuje hrať sa „pre zábavu“ so zariadením elektroencefalogramu (EEG), čo výskumníci používajú na zaznamenávanie elektrickej aktivity mozgu. Eltonov prsteň paže zbytočné.

„No čo ako,“ vydavateľ Bandai Namco odpovedal V Perryho klipe (ako sa zdá naznačovať jeho meno PerigarionBunkové telo neurónu) opisuje, ako prepojila mozgovú aktivitu s životne dôležitými spojeniami, aby jej pomohli hrať hru, zdieľa športový reportér Jake Luckey. na Twitteri.

Označte nedostatok sebadôvery („Mám veľa vecí online, […] „Si skutočný?“ hovorí Perry v klipe na Twitteri) a plače Bývalý Machina.

Znie to neuveriteľne – v klipe vidíte, ako Perry na svojej obrazovke hovorí „útok“ ako hráčka Matilda, a potom, po krátkom oneskorení, Eltonov prsteň Postava reaguje Odlievanie rockového praku Na podráždeného šéfa. Strávil som však svoje vysokoškolské roky tým, že som na hlavy svojich priateľov opravoval zariadenia na sledovanie očí Moje laboratórium potrebujea viem, že aj keď sa technológia mozgu zdá komplikovaná, pre mňa ako 19-ročného to bolo stále trochu ľahké. Tak som oslovil svojho bývalého spolužiaka z kognitívnej neurovedy na Michiganskej univerzite doktorand Cody Kaona jeho myšlienky.

“EEG has really good temporal resolution,” he said, “meaning that the collected neural response to gaming stimuli is down to milliseconds. If the neural responses corresponding to available actions present vastly different neural patterns, algorithms can decode or differentiate which is which after training. Then, you play the game with EEG.”

But playing a game with your brain—something Elon Musk tried to shock the public with in 2021, when his brain-computer interface company Neuralink released Video hrá opice Bang Použitie jeho technológie – vám nedáva výhodu.

V porovnaní s 90 až 100-percentnou presnosťou manuálneho vykonávania úlohy, „Dekódovanie je stále trochu vtip,“ povedal mi Gao, „presnosť 60 až 70 percent sa považuje za celkom dobrú“ (a vyžaduje si to váš mozog!).

„Algoritmy potrebujú veľa tréningu, aby dosiahli prijateľný výkon. Aby mohli zodpovedať väčšine útokov, potrebujú zažiť rôzne príklady tej istej veci (ako Berry hovorí ‚útok‘ pred útokom),“ pokračoval Gao. „Je to ako FaceID na vašom iPhone – len sa zlepšuje s ďalšími príkladmi, ktoré vidí.“

Vo svojom dnešnom streame Perry zdôraznil, že nie nevyhnutne inovuje, ale dáva možnosti využitia EEG do pozornosti širokej verejnosti.

„Nie je to také šialené, je to naozaj jednoduché Od roku 1988“ povedala o hraní s mozgom. „Nie je to tak, že by som nevyhnutne robil niečo nové, neviem, či je to dobre známe.“ Ale teraz už viete, pochopíte, ako ma ovládnuť grilovaným syrom, ktorý mi nabudúce nezaťaží žalúdok.

READ  Herný dizajn budete môcť študovať aj na Slovensku. Vysoká škola múzických umení otvára nový študijný program

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close