Veda

Lekárom, ktorí liečia doma niektorých pacientov s COVID v alabamských nemocniciach, dochádzajú postele

Doktorka Blayke Gibsonová pracuje v prvej línii pandémie COVID na pohotovosti v nemocnici UAB, kde vidí niektorých chorých pacientov v štáte.

Ale keď sa postele plnia v UAB a po celom štáte, Gibson a jej kolegovia čoraz viac posielajú niektoré z nich domov v rámci programu určeného na riešenie hraničných prípadov mimo nemocnice. Spoločnosť UAB zakúpila lacné pulzné oxymetre, ktoré je možné posielať domov s pacientmi a umožňujú im vzdialene monitorovať hladinu kyslíka, čím šetria nemocničné postele pre chorých pacientov. Lekári sledujú telefonické alebo videohovory do 24 hodín a často potom, aby sa ubezpečil, že sa pacient nijako nezhorší.

Gibson uviedol, že program bol modelovaný podľa programu vyvinutého vo Weill Cornell Medicine na jar, keď nemocnice v New Yorku bojovali s prílivom pacientov s COVID. Gibson uviedla, že ona a jej kolegovia vyberajú pacientov s nízkym až stredným rizikom a prostriedkami potrebnými na sledovanie návštev lekára.

„To, čo robíme, je poslať ich domov pomocou pulzného oxymetra,“ povedal Gibson. „Učíme ich, ako používať zariadenia, keď odchádzajú.“ Učíme ich o ambulantnom teste saturácie. Dávame im protokoly, keď bude možno potrebné vrátiť sa na ED. “

Pandémia núti UAB a ďalších poskytovateľov zdravotnej starostlivosti, aby čo najlepšie využívali nemocničné zdroje. Pacienti, ktorí nevyžadujú mechanickú ventiláciu, nemusia mať z prijatia veľký úžitok. Ukázalo sa, že liečby ako remdesivir, ktoré sa podávajú hospitalizovaným pacientom, neznižujú mieru úmrtnosti.

Pulzný oxymeter dokáže identifikovať pacientov, ktorí nedostávajú dostatok kyslíka a potrebujú ošetrenie v nemocnici. Robin Scott, praktická sestra v okrese Marshall, liečila doma niekoľkých pacientov pulznými oxymetrami a v niektorých prípadoch prenosným kyslíkom.

Pred konferenciou COVID povedala, že vždy pošle pacientov do nemocnice, keď ich hladina kyslíka klesne pod 90. Teraz sa naučila riadiť niektorých svojich pacientov doma prenosným kyslíkom. U niektorých pacientov, ktorí odmietli ísť do nemocnice, začala objednávať kyslíkové a dýchacie kúry.

READ  Pritzker, aby mohol celonárodne objednávať masky do interiéru, potrebuje pre zamestnancov školy vakcíny

„Sú vystrašení,“ povedal Scott. „Sú absolútne vystrašení z tohto vírusu, sú ventilovaní a umierajú, a to je pre nich všetko veľmi desivé.“

Scottovi zamestnanci sledujú pacientov s COVIDOM dôsledne.

„Mám zamestnancov, ktorí ak sú veľmi chorí, volajú im každý deň,“ povedal Scott. „Väčšinou sme mali obrovský úspech, keď sme ich držali mimo nemocnice.“

Leslie Wright a jej manžel Mark Hopper v novembri ochoreli na COVID. Scott trénoval Wrighta cez jej chorobu doma, často sa kontroloval a predpisoval lieky na liečbu rôznych príznakov.

Keď sa Wright uzdravila, jej manžel ochorel. Scott ho priviedol na svoju kliniku pre IV tekutiny a dýchacie ošetrenie. Poslala domov röntgenového technika s prenosným prístrojom, aby mu naskenoval hrudník. Jeho hladina kyslíka naďalej klesala a Scott zistil, že má zápal pľúc v oboch pľúcach.

„Prišiel som a povedal som:“ Musíme ísť do nemocnice, „a on povedal:“ Kto si? „, Povedal Wright.

Hopper bol päť dní v nemocnici, kde dostal remdesivir a úplne sa zotavil.

„Jedna vec, o ktorej bola lekárka s nami neustále v kontakte, bola, že vedela, čo má robiť,“ povedal Wright. „Asi som nerozmýšľal tak jasne, ako by som bol za normálnych okolností.“ Vďaka tejto podpore sme sa cítili viac podporovaní. “

David Thrasher z Montgomery Pulmonary Consultants ošetroval pacientov v nemocnici aj mimo nej. A snaží sa o lepšiu liečbu na začiatku choroby, aby sa predišlo hospitalizáciám. Aj keď sa veľa pacientov uzdraví bez liekov, je presvedčený, že skoré liečenie viac ľudí by mohlo zabrániť hospitalizácii a smrti.

„Ako som už dlhé mesiace hovoril, myslím si, že by sme mali s týmito pacientmi zaobchádzať skôr ako neskôr a urobiť všetko pre to, aby boli mimo nemocnice,“ uviedol Thrasher. „Len čo sú v nemocnici, naše možnosti sú veľmi obmedzené.“

READ  COVID zvyšuje riziko dlhodobého poranenia mozgu, uvádza veľká americká štúdia

Thrasher ošetril prvého pacienta v Alabame prijatého do nemocnice pomocou COVID-19. V nasledujúcich mesiacoch upravil svoj liečebný režim tak, aby zlepšoval výsledky. Dúfa, že liečba monoklonálnymi protilátkami udrží doma ešte viac pacientov, pretože sa môžu podávať mimo nemocnice.

Mnoho pacientov, ktorých teraz sleduje doma pomocou prenosných kyslíkových a pulzných oxymetrov, by bolo v lete prijatých do nemocnice. Thrasher uviedol, že je nevyhnutné pozorne sledovať pacientov, či neobsahujú dostatok kyslíka.

„Niekoľkým pacientom som dostal kyslík na domáce použitie, než aby som ich dal do nemocnice,“ povedal Thrasher. „Toto je potrebné monitorovať veľmi opatrne a žiadam svojich pacientov, aby si skontrolovali oxymetriu aspoň trikrát denne a hlásili mi, či ich saturácia klesá.“ Toto je náročné na pracovnú silu, ale verím, že to vypláca dividendy a že z nemocnice nedržíme viac ľudí. “

Pacienti, ktorí sa snažia dýchať, môžu stále potrebovať nemocničné ošetrenie, uviedol Gibson. Keď sa lekári dozvedeli viac informácií o vírusu, zlepšili sa v identifikácii pacientov v najväčšom nebezpečenstve.

„Veľa z toho je nové,“ povedal Gibson. „Učíme sa, ako ideme, a snažíme sa byť istí, že využijeme lekcie z predchádzajúcej pandémie, aby sme svoje zdroje využili najzodpovednejším spôsobom.“

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close