šport

Lesia Tsurenko hovorí, že stiahnutie BNP z Paribas Open je „panický útok“

Na prekvapenie divákov na štadióne 1 na BNP Paribas Open bol druhý nedeľný zápas skrečovaný pár sekúnd pred výkopom, keď kvalifikantka Lesia Tsurenko vypadla z plánovaného súboja s nasadenou dvojkou Arinou Sabalenkovou.

Tridsaťtriročnú Tsurenkovú z Ukrajiny videli dve hodiny pred zápasom, ako sa rozcvičuje na cvičnom kurte a pracuje na svojom podaní pred víťazkou Australian Open Bieloruskou Sabalenkovou. Oficiálna správa z turnaja je, že odišiel z „osobných dôvodov“.

Tsurenko však svoje rozhodnutie vysvetlila v pondelok pre web Big Tennis Ukraine a povedala, že mala predzápasový záchvat paniky po rozhovore s generálnym riaditeľom WTA Stevom Simonom začiatkom týždňa o ruských a bieloruských tenistkách.

„Pred pár dňami som mal rozhovor s naším generálnym riaditeľom WTA Stevom Simonom a bol som úplne šokovaný tým, čo som počul. Povedal mi, že nepodporuje vojnu, ale ak ju podporia hráči Ruska a Bieloruska, je to tak.“ len ich vlastný názor a názor iných by ma nemal rozčuľovať.Zároveň poznamenal, že keby sa to stalo jemu, keby bol na mojom mieste, cítil by sa veľmi zle.

Pokračovala: „Bola som úplne šokovaná konverzáciou a bolo neskutočne ťažké hrať v poslednom zápase (v zápase jej prvého kola proti Donne Vekic). Keď bol čas ísť na kurt (v nedeľu večer), spanikárila som a nemohol som tam ísť, som psychicky zlomený.

Surenko odohral niekoľko zápasov proti ruským a bieloruským hráčom od začiatku vojny pred rokom, takže zápas v nedeľu večer nebude prvý.

Lesia Tsurenko, predstavená počas French Open 2022, vyhrala v pondelok svoj zápas prvého kola vo Wimbledone.

Vyhlásenie WTA v tejto súvislosti:

„V prvom rade uznávame emócie Lesie a všetkých našich ukrajinských športovcov a naďalej zvládame toto ťažké obdobie. Vidíme hroznú vojnu, ktorá naďalej prináša nepredvídateľné okolnosti s ďalekosiahlymi dôsledkami ovplyvňujúcimi svet, globálnu WTA Tour a jej členov.“ .

READ  Rusko vidí hráčov zakázaných hrať v Ilkley Trophy proti Ukrajine

„WTA naďalej vyjadruje našu plnú podporu Ukrajine a dôrazne odsudzuje kroky zo strany ruskej vlády. Okrem toho má WTA zásadný princíp, že jednotliví športovci sa môžu zúčastňovať na profesionálnych tenisových podujatiach na základe zásluh a bez akejkoľvek diskriminácie, bez toho, aby boli trestané rozhodnutiami vedenia ich krajiny.

Tsurenko odstúpil v polovici turnaja už po ôsmykrát z posledných 15 podujatí, a to nezahŕňa minuloročný BNP Paribas Open, kde sa odhlásil počas kvalifikácie.

Sabalenková si vyslúžila preskok a postúpi do osemfinále proti Barbore Krejčíkovej.

Surenko odstúpil z posledného podujatia v Monterey. Po tom, čo Tsurenko vyhrala prvý set 6–2, odstúpila z Monterey Open pri hre s Donnou Vegic, ale v druhom sete prehrávala 5–0. Tento týždeň v Indian Wells Tsurenko a Vekic udreli proti 29. nasadenému Vekicovi, pričom sa opäť postavili proti kvalifikovanému Tsurenkomu. Vekich v závere zápasu odmietol podať Surenkovi ruku.

Surenko sa odhlásila z februárového turnaja Merida Open v Akrone po tom, čo zaostávala za Kateřinou Siniakovou 7:5.

Z ITF sa odhlásil po tom, čo sa v januári dostal do semifinále Australian Open.

V septembri sa odhlásila zo Slovenia Open a postúpila do štvrťfinále proti Eline Rybakinovej.

Na júlových júlových turnajoch Hungarian Open si poradila s Juliou Putincevovou 6:0, 2:0.

Z Eastbourne International sa odhlásila v júni pred štvrťfinále proti Beatrice Haddad Maiaovej.

Ajla si v apríli na Istanbul Cupe poradila s Domljanovičovou 6:4, 1:0.

Ženská štvorhra sa presunula na veľký kurt, keď sa Kirsten Flipkins a Bethany Mattek-Sands postavili proti Miu Gatto a Aldila Chudjiadi pre fanúšikov, ktorí sa v nedeľu večer nahrnuli na štadión 1 v Indian Wells Tennis Gardens.

Tento článok sa pôvodne objavil v Palm Springs Desert Sun: Lesia Tsurenko hovorí, že „útok paniky“ spôsobil stiahnutie BNP Paribas Open

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close