Svetová jednička Algaraz postupuje medzi posledných 16 na Miami Masters, Rudd vypadol

Carlos Algaraz. (Foto: Julian Finney/Getty Images)

• Carlos Algarz je na ceste k „slnečnému double“ po tom, čo v Miami porazil Srba Dušana Lajoviča.
  • Algaras potrebuje vyhrať turnaj, aby zostal svetovou jednotkou.
  • Na inom mieste Holanďan Botik van de Jantsulp vyradil nórsku svetovú štvorku Kaspera Rudda.

Svetová jednička Carlos Algarz sa prebojoval do osemfinále turnaja Miami Open s výsledkom 6-0, 7-6 (7/5), 6-0, 7-6 (7/5).

19-ročný Španiel, ktorý minulý týždeň zdolal Daniela Medvedeva v Indian Wells, prekonal Lajoviča v prvom sete pri obhajobe titulu v Miami.

Srbka sa však na konci druhého setu dokázala postarať o určité napätie, prelomila ho na 5:5 a Algaraz podal matný return.

Algaras viedol v tajbrejku 6:2, ale ďalšie tri body získal Lajovič, kým Španielov veľký bekhendový víťaz urovnal 91-minútový zápas.

„Všetko bolo pod kontrolou alebo som si to aspoň myslel, ale viete, v súťaži to nikdy nie je ľahké,“ povedal Alcaraz.

„Išli mi nervy. Urobil som niekoľko chýb, ktoré nerobím počas celého turnaja. Bolo teda ťažké vyhrať turnaj. Ale som veľmi šťastný, že som hral, ​​bolo to dobré. Turnaj,“ povedal. pridal.

Algarez bude čeliť Tommymu Ballovi v osemfinále a Američan ide do zápasu po 12-zápasovej víťaznej sérii proti Španielovi, vrátane víťazstiev nad Algarezom a Rafaelom Nadalom v minulom roku.

„Prehral som prvý a jediný zápas, ktorý som hral proti Tommymu. Viem, že je to veľmi talentovaný a veľmi tvrdý hráč, takže musím hrať čo najlepšie a uvidíme, čo sa stane,“ povedal Algaraz.

Keďže bol Nadal zranený a Novak Djokovič mal zakázaný vstup do USA po odmietnutí vakcíny proti Covid, Algaraz bol tvárou turnaja a zaplnil Hard Rock Stadium pre svoj výkon.

READ  Lotyšsko sa chystá usporiadať iba majstrovstvá sveta IIHF

V prvom rade publika bola hviezda Miami Heat NBA Jimmy Butler, ktorý po zápase objal Algaraz.

Algaraz povedal, že ešte stále nie je úplne zvyknutý riešiť svoj príliš veľký profil.

„Som naozaj šťastný, keď celebrity sledujú moje zápasy. Je to neuveriteľné. Cítim sa trochu nervózny, keď vidím človeka ako Jimmy a celebrity, keď hrám na US Open,“ povedal.

„Určitým spôsobom nemôžem uveriť, že títo chlapci si užívajú moje zápasy. Je to pre mňa šialené,“ povedal.

Nedeľné výsledky ATP/WTA Miami Open (x označuje nasadenie):

Muži

Tretie kolo

Carlos Algaraz (ESP x1) bt Dušan Lajovič (SRB) 6:0, 7:6 (7/5)

Tommy Ball (USA x16) bt Alejandro Davidovich Fogina (ESP x20) 6-3, 7-5

Taylor Fritz (USA x9) bt Denis Shapovalov (CAN x24) 6-4, 6-4

Holger Roone (DEN x7) bt Diego Schwartzman (ARG x31) 6-4, 6-2

Botic van de Zandschulp (NED x26) bt Casper Ruud (NOR x3) 3-6, 6-4, 6-4

Emil Rusuuri (Fín.) bt Taro Daniel (JPN) 6-3, 7-6 (7/3)

Janic Sinner (ITA x10) bt Grigor Dimitrov (BUL x21) 6-3, 6-4

Andrei Rublev (RUS x6) bt Miomir Kegmanovič (SRB x29) 6-1, 6-2

ženy

Tretie kolo

Bianca Andreescuová (KAN.) bt Sofia Keninová (USA) 6-4, 6-4

Ekaterina Alexandrova (RUS x18) bt Belinda Bencic (SUI x9) 7-6 (10/8), 6-3

Petra Kvitová (CZE x15) bt Donna Vekic (CRO x22) 6-4, 7-6 (7/3)

Rovná súprava pre Fritza

Američan Taylor Fritz postúpil do štvrtého kola tretí rok po sebe víťazstvom 6:4, 6:4 nad Kanaďanom Denisom Shapovalom.

Fritz nečelil bodu zlomu počas 81-minútového stretnutia, keď obaja hráči vybuchli od základnej čiary v náročnom stretnutí.

Fritz už tento rok vyhral turnaj na Floride, minulý mesiac vyhral titul v Delray Beach a vo štvrtom kole sa Američan stretne s 19-ročným Holgerom Rooneom, ktorý zdolal Argentínčana Daniela Schwartzmana 6:4, 6-. 2.

Ako vždy, v Miami je veľká skupina argentínskych tenisových fanúšikov, ktorí Schwartzmanovi vyjadrili svoju podporu.

Dan Roone však v popoludňajšom slnku premenil všetky štyri brejkbaly, ktoré získal.

„Moje sústredenie bolo naozaj hrať a hrať zakaždým. Myslím si, že bolo niekoľko stretnutí, kde som to neurobil, ale 95 percent zápasov sa hralo podľa mojich predstáv a to som chcel.“ povedal.

Holanďan Botik van de Santsulp vyhral svoj tretí zápas za sebou v štyroch stretnutiach s nórskou svetovou štvorkou Casperom Ruudom 3:6, 6:4, 6:4.

Tesné stretnutie so 75-minútovým tretím setom sa rozhodne obrátilo k van de Santsulfovi, keď Ruud podržal a na konci dlhej výmeny zvýšil na 5:4.

Holanďan spečatil víťazstvo a v mečbale Ruddov jemný volej našiel sieť.

Talian Jannik Sinner pokračoval vo svojom silnom úvode roka, keď zdolal Bulhara Grigora Dimitrova 6:3, 6:4.

Bol to zápas plný chýb, v ktorom hráči dosiahli dvojnásobný počet nevynútených chýb pre víťazov, ale Sinner dobre zvládol druhé podanie Dimitrova, keď sa snažil o svoje druhé finále v Miami.

Štvrtý nasadený Daniil Medvedev postúpil do štvrtého kola po tom, čo sa Slovák Alex Molgan v pondelňajšom súboji vytiahol so zranením pravého slabina a svojho naplánovaného súpera zdolal v 3. kole.

READ  Produkčný čas je nepriateľský, ale írsky šéf Stephen Kenny nehovorí o ničom inom, ako sa potápa Slovensko