Zábava

Letných povstalcov zaujali Oľhová, Vačková a Majtánová! Bola tu aj česká hviezda filmu – Na červenom koberci – Koktail


,


12.08.2020 10:00

Herečka Zuzana Vačková na premiére filmu Letné povstalci.

Autor:

Film, ktorý režírovala Martina Saková, Summer Rebels, mal premiéru v Bratislave v utorok.

Letné prázdniny sú stále v plnom prúde, preto sa o program musia starať aj rodičia. Tak prečo by vás kino nemalo pokúšať? Premiéra filmovej novinky režiséra Martina Sakovej Letné povstalci pritiahli niekoľko známych tvárí do jednej z bratislavských kín. Lekári tiež prišli vidieť letný príbeh so svojimi vetvami – či už malými alebo väčšími.

Moderátorka Karin Majtánová s oboma pobočkami ...

Moderátorka Karin Majtánová s oboma deťmi na premiére filmu Letné povstalci. Autor: CinemArt SK

Herečky Szidi Tobias a Jana Oľhová hrali ženské role a obidve sa objavili pred šošovkami fotografov. Szidi Tobias sprevádzal aj jeho syn Krištof, ktorý vo filme zohral malú úlohu. Z Prahy prišiel do Bratislavy aj český herec Pavel Nový, ktorý hral úlohu starého otca Bernarda. Na sviatky príde jeho vnuk Jonáš, ktorého hrá Eliáš Vyskočil z Českej republiky. 71-ročný Nový nie je pre slovenských divákov neznámy. V roku 2017 spolu so Zuzanou Kronerovou hrali hlavné úlohy vo filme Baba z ľadu. Diváci si ho však určite pamätajú vďaka slávnej komédii I Enjoy the World with you (1982).

Herečka Jana Oľhová a režisérka Martina Saková ...

Herečka Jana Oľhová a režisérka Martina Saková na premiére Letných povstalcov. Autor: CinemArt SK

Pred premiérou vystúpila moderátorka Karin Majtánová s divákmi v kine, medzi pozvanými hosťami sa objavila aj herečka Zuzana Vačková a primátorka BSK Juraj Droba (pozri hostí v galérii).

Moderátorka Karin Majtánová s oboma pobočkami ...

Herečka ZUzana Vačková na premiére filmu Letné ...

Film rozpráva príbeh jedenásťročného chlapca Jonasa inšpirovaného zážitkami, ktorým môže čeliť každé dospievajúce dieťa. Jonahov otec tragicky zomrel pred niekoľkými rokmi a zanechal neúplnú rodinu so svojou matkou, Jonahom a jeho malým bratom. Jonas sa cíti sám, navyše cíti, že jeho matka ho chce okradnúť o svoje posledné radosti, keď sa rozhodne stráviť leto so svojou tetou a nie so svojim starým otcom na lodi, ako tomu bolo v minulosti. Jonáš sa preto rozhodol vziať svoju dovolenku do vlastných rúk a uteká od svojej matky k svojmu starému otcovi. Zistí však, že ani jeho starý otec po smrti svojho syna nezostal rovnaký.

READ  Canal+ Sport prináša českým a slovenským fanúšikom EPL

Pri natáčaní svojho prvého rodinného filmu pre deti bola režisérka Martina Saková obklopená posádkou a hercami zo Slovenska, Českej republiky a Nemecka. V hlavnej úlohe Jonáša uvidia diváka českého detského herca Eliáša Vyskočila, jeho kamaráta Alexa zahrala slovenská Liana Pavlíková.

Herec Pavel Nový na premiére filmu Letné povstalci.

Herec Pavel Nový na premiére filmu Letné povstalci. Autor: CinemArt SK

„Bolo to presne to, čo sme chceli urobiť pre deti, s deťmi, o deťoch zo skutočného sveta. Mám dve deti sama a už majú veľa vecí„ sledovaných “, už ich nemajú čo pozerať, budú tiež ako niečo na nájdenie, kde hľadať, ten istý svet, v ktorom visia, trávia svoju dovolenku, to bol cieľ – dať im znova film, ktorý môžu sledovať, “vysvetlil režisér pred utorkovou premiérou.

Páči sa vám tento článok? Podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho online verzie je priniesť vám aktuálne správy, rozhovory, komentáre, správy, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie, ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Aby sme pre vás mohli pracovať neustále a ešte lepšie, potrebujeme vašu podporu.
Ďakujeme vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close