Levante 3-3 Barcelona: Barca ft vedie dvakrát futbalové správy

Zdvojnásobenie nádeje Barcelony na vedenie 3: 3 v Levante.

Neskorý gól Sergia Lyona by mohol Barcu zaradiť na druhé miesto za Real Madrid, jeden bod za vedúce Atletico Madrid, a zostávajú tak dve hry. Oba madridské tímy budú hrať svoju hru ručne v priebehu nasledujúcich dvoch dní.

Lionel Messi predtým strelil svoj 29. gól v sezóne a umiestnil ho na popredné miesto v ligovej listine strelcov gólov. Argentínska superhviezda otvorila skóre o 25 minút vynikajúcim volejom.

Jordi poslal nebezpečný center od Albu, ale obranca Levante George Miraman bol schopný dorážku. Messi však upravil svoje telo a aktivoval volej pravej ľavej nohy, aby upokojil nervy diváka.

Alba pridal takmer o chvíľu neskôr, keď Messiho lopta zasiahla vrchol, ale schmatol kabelku a tá letela široko.

V 34. minúte ale Usman vybehol na Temple Line a potiahol loptu za Petriho a vkĺzol do prázdnej brány skôr, ako Barca zdvojnásobila vedenie.

V čase, keď Messi prešiel na Sergia Basketsa, bol dav už z jednej tretiny plný a jeho hlavička bola úzka. Namiesto toho bola Barcelona ohromená, keď Levante skóroval dvakrát za tri minúty.

Prvý Miraman zvýšil kríž a Gonzalo Melero išiel v diaľke domov pred Sergiho Roberta.

O pár minút neskôr sa Messi vzdal lopty, Jose Morales zahral pár s Rogerom Martym a lopta sa odrazila do horného rohu.

V 64. min Dembele silným zatlačením vrátil Barcu späť, Leon však nechal Barcu na kolenách a zostal sedem minút po centri od Dona.

Atletico hostí Real Sociedad Wednesday a Real Travel 24 hodín po Granade.

Liga: Osasuna, výhra za Alaves

Ande Pudimir skóroval dvakrát, keď Osasuna zdolala Cádiz 3: 2.

READ  Slovenské filmy prekonali milión domácich zbierok po druhýkrát od roku 1993

Pudimir sedem minút pred polčasom išiel na center od Manua Sáncheza, aby viedol Odyssey.

Evan Sabonjic priniesol úroveň Cádizu, keď David Garcia premenil penaltu na začiatku druhého polčasu po vypadnutí Johna Andera Garrida.

Pudimir však opäť udrel a Roberto Torres pridal tretinu z tohto miesta, než niekoho zatiahol späť v čase, aby zastavil Alberta Periu Corriosa.

Góly Joselua aj Luisa Rioju na oboch stranách polčasu prehĺbili obavy z odchodu Elchina, keď išli domov do Alvesu 2: 0.

Séria A: Neapol zvrhol Udinese

Keď k cieľu prišli Serie A, Piotr Zilinski, Fabian Ruiz, Harving Lozano, Giovanni de Lorenzo a Lorenzo Insane, Neapol zvíťazil nad Uedine 5: 1 s európskou sebadôverou, za ním sa za ním ocitol Stefano Okacca.