Zábava

Tvárou v tvár novej vládnej vlne Európa skúma kroky na zmiernenie

Tri európske krajiny prekonali rekordy v nových prípadoch COVID-19, čo vyvolalo výzvy na urýchlené opatrenia na spomalenie šírenia.

Slovensko, Česká republika a Maďarsko, všetky s mierou zaočkovanosti nižšou ako 60 %, dosiahli v stredu nové maximá v miere infekcií.

Európske centrum pre kontrolu a prevenciu chorôb (ECDC) zmenilo svoju posilňovaciu politiku vzhľadom na narastajúce súdne spory a teraz odporúča očkovanie dospelým starším ako 40 rokov.

„Dôkazy z Izraela a Spojeného kráľovstva ukazujú výrazné zvýšenie ochrany pred infekciou a vážnymi chorobami po podaní posilňovacej dávky pre všetky vekové skupiny v krátkodobom horizonte,“ uviedlo ECDC v stredajšom vyhlásení.

„Potenciálne zaťaženie chorobami v EÚ/EHP z delta variantu bude najväčšie v decembri a januári, pokiaľ sa opatrenia v oblasti verejného zdravia nepoužijú v spojení s pokračujúcim úsilím o zvýšenie zaočkovanosti vo všeobecnej populácii,“ uvádza sa vo vyhlásení. .

Slovenské úrady zvažujú nové zámky a v Českej republike môžu úrady nariadiť očkovanie ľuďom nad 60 rokov a zdravotníckym pracovníkom. Maďarskí predstavitelia argumentovali proti zámkom, ale vyzývajú ľudí, aby sa dali zaočkovať.

Rakúsko zaviedlo prísnu výluku a plánuje zaviesť povinné očkovanie do 1. februára.

Niektoré časti Nemecka tiež čelia zvýšeným prípadom a obmedzujú pohyb.

Očakáva sa, že Francúzsko, Holandsko a Taliansko tento víkend oznámia nové opatrenia na obmedzenie šírenia.

COVID-19 vznikol v Číne pred dvoma rokmi a zabil na celom svete 5,4 milióna ľudí.

Niektoré informácie v tejto správe pochádzajú od agentúry Reuters a agentúry France-Press.

READ  Mesačný prehľad – Šachová kombinácia v Japonsku a Singapure

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close