Technológie

Lietajúca bezpečnostná kamera: Inteligentná domácnosť dostáva nový rozmer

Inteligentné domy sú každým dňom populárnejšie (aj o nich sme hovorili v našom podcaste DOTYK), pričom každý deň pribúdajú rôzne nové prvky a zariadenia.

Niekedy ide iba o malé vylepšenia existujúcich zariadení, inokedy o revolučné prvky, ktoré „menia hru“. Jednou z revolučných funkcií inteligentnej domácnosti je Flying Security Camera od spoločnosti Ring, ktorá je v tomto segmente zariadení dobre známa. Keby ste nevedeli, Ring patril Amazonu, ktorý ho kúpil od roku 2018. Zariadenia Ring sú známe hlavne v sekcii inteligentných zvonov, resp. vrátnici s integrovanou kamerou.

Prsteň

Tentokrát je všetko úplne inak a už čoskoro sa svetu predstaví úplne nová bezpečnostná kamera – Always Home Cam, ktorá lieta! Áno, dobre čítate. Toto zariadenie je v podstate domáce, resp. interiérový dron so sofistikovaným lietajúcim systémom čakajúcim na aktiváciu v dokovacej stanici. Podstatou tohto zariadenia je ovládanie domácnosti, keď nie ste doma. Aktivuje sa buď manuálne, prostredníctvom aplikácie, ak chcete niečo skontrolovať, alebo automaticky, keď sa zobrazí poplach na základe iných zariadení atď.

Tento dron s kamerou v dolnej časti prichádza na „miesto činu“ a kontroluje, či je všetko v poriadku. Obraz z kamery môžete samozrejme sledovať aj na diaľku, odkiaľkoľvek na svete. Funkčnosť zariadenia veľmi pekne napodobňuje nasledujúce video. Môžeme si úplne predstaviť výraz zlodeja, ktorý by si niečo také v dome všimol :).

Kamera Ring Always Home Cam má úplne zakryté vrtule, takže je mimoriadne bezpečná. Najdôležitejšou súčasťou inštalácie zariadenia bude mapovanie priestoru, podobne ako robotické vysávače. Ak si na začiatku všetko dobre nastavíte a zmapujete, získate veľmi zaujímavý bezpečnostný prvok. Dron je samozrejme vybavený všetkými modernými senzormi, takže náraz alebo poškodenie domácich spotrebičov nepripadá do úvahy (jedine že by 🙂, koniec koncov, je to iba stroj). Dodajme, že Ring Always Home Cam bude mať Full-HD kameru a nemalo by chýbať nočné videnie (možno IR osvetlenie).

READ  Súboj Samsung Galaxy Watch3 vs Apple Watch Series 5

Môžem si ho kúpiť? Zatiaľ nie, toto zariadenie je takmer hotové, stále však existujú vývojové trendy, ktoré by mali byť dokončené niekedy v budúcom roku. Trvá to trochu dlhšie, ale je to veľmi špecifické zariadenie, ktoré musí pracovať čo najpresnejšie. Odhadovaná cena by sa mala pohybovať na úrovni 250 USD, teda 215 eur.

Kúpili by ste si takéto zariadenie pre svoju domácnosť / kanceláriu?

Prečítajte si tiež:

Podcast Touch: Naše skúsenosti s inteligentnou domácnosťou

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close