šport

Liga majstrov: Klaksvík – zápas Slovan Bratislava je zrušený!

dnes 15:20
|

Piatkový súboj futbalistov Slovan Bratislava v 1. prípravnom kole Ligy majstrov 2020/2021 na Faerských ostrovoch proti KÍ Klaksvík sa určite nestane. Podľa informácií z RTVS sa časť „bieleho“ tímu pripravuje na odchod do Bratislavy. UEFA musí rozhodnúť o osude stretnutia ao možnom zlyhaní proti Slovanom.

(AKTUALIZOVANÉ 16:35)

Miestne médiá v piatok informovali o pozitívnom prípade nového koronavírusu na druhej slovanskej výprave, ktorá prišla na Faerské ostrovy vo štvrtok. Zápas bol už odložený zo stredy na piatok kvôli infekcii jedného člena implementačného tímu Slovany z pôvodnej expedície.

Pôvodne bol slovenský majster po konzultácii s UEFA v piatok o 18.00 hod. Oprávnený hrať duel s náhradným tímom. Preto vo štvrtok ráno odletela z Bratislavy na Faerské ostrovy druhá slovanská výprava, v ktorej bolo 16 hráčov. Dočasný tím sa skladal zo siedmich členov A-tímu, ktorí neboli v pôvodnej nominácii, doplnených deviatimi juniormi.

Všetci členovia expedície sa pred odchodom podrobili testu s negatívnym výsledkom. V piatok mal tím viesť z lavičky bývalý slovenský futbalový reprezentant Szilárd Németh, ktorý je asistentom slovanskej rezervy.

Podľa miestnych médií sa však prípad infekcie koronavírusom objavil aj v druhej skupine hostí, takže UEFA mala opäť rokovať o osude zápasu so zástupcami oboch klubov a potom urobiť konečné rozhodnutie.

Vo štvrtok sa výsledky testov na druhej slovanskej výprave údajne oneskorili, takže tím „náhradného“ ani nedostal príležitosť dokončiť predzápasový tréning.

Rezervný tím Slovany Bratislava

Rezervný tím Slovany Bratislava

Zdroj: skslovan.com

Podľa faerských médií slovanskí predstavitelia odmietli plne akceptovať svoje výsledky od miestnej spoločnosti Thetis kvôli problémom s testovaním a požiadali o opakované kolo testovania. Podľa informácií Šport.sk počas opakovaného testu bola potvrdená aj skúška člena druhej expedície.

READ  Brandon Alderson z Devils urobil veľký zásah do elitnej ligy

V piatok ráno, pár hodín pred vykopávkou, Slovan na oficiálnej stránke sprostredkoval slová generálneho riaditeľa bratislavského klubu Ivana Kmotríka ml. pre RTVS: „Definícia osudu zápasu stále neklesla. Malo by sa tak stať v priebehu nasledujúcich troch až štyroch hodín. Doteraz sa všetko deje podľa štandardného protokolu pred zápasom. Momentálne cestujeme na stretnutie pred zápasom. „Domáci tím žiaľ robí všetko pre to, aby mu zabránil hrať.“

Ak UEFA potvrdí Klaksvíkov postup, stretne sa s miestnymi mladými chlapcami v Berne v 2. predbežnom kole Ligy majstrov.


Manuel Neuer diverzifikoval svoj tréning šialenou výzvou:

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close