Slovenská hokejová reprezentácia si udržala titul na Coffland Christmas Cup

V prejave mimoriadneho talentu a tímovej práce si slovenská hokejová reprezentácia úspešne udržala titul na Coffland Christmas Cup suverénnou výhrou 3:0 nad Lotyšskom vo finále. Víťazstvo si zaistil skvelý výkon kapitána Marek Hrivik Strelil dva rozhodujúce góly a prispel cenným prínosom Viliam Cacho Osoba, ktorá pridala do účtu ďalšiu osobu.

Udržiavanie pevnosti

Rovnako chvályhodný je výkon brankára Samuel Hlavaj, ktorý odzrkadľoval obdivuhodný výkon svojho predchodcu Stanislava Skorvanka v predchádzajúcom zápase proti Nórsku, si udržal čisté konto počas celého zápasu. Defenzíva slovenského tímu bola kľúčovým faktorom pri úspešnej obhajobe titulu.

Príprava na majstrovstvá sveta

Turnaj slúžil pre zverencov trénera Craiga Ramseyho ako dôležitá rozcvička pred blížiacimi sa majstrovstvami sveta v Českej republike od 10. do 26. mája. Výkon nadväzuje na dynamiku, ktorú Slováci získali na novembrovom Nemeckom pohári, kde obsadili druhé miesto s dvoma víťazstvami a jednou prehrou.

Výnimočná hra

Slováci sa v úvode zápasu chopili iniciatívy a vypracovali si niekoľko šancí. Kecho po prestávke v lotyšskej obrane otvoril skóre a udával tempo zápasu. Pred koncom prvej tretiny zvýšil svoj náskok Hrivik a ešte viac si upevnil pozíciu. Hoci šance mali oba tímy, Slovensko tesne pred koncom spečatilo víťazstvo druhým gólom Hrivika.

Po ich víťazstve tréner Ramsey pochválil výkon svojho tímu, najmä jeho schopnosti na pokutové kopy. Hlavaj uznal náročnosť hry proti lotyšskej strane. Cacho, ktorý strelil úvodný gól, si všimol nátlakovú taktiku súpera, zatiaľ čo Hrivik uznal kvalitu Lotyšska, čo naznačuje úroveň konkurencie, ktorú tím musel prekonať, aby si zabezpečil víťazstvo.