Liga majstrov: Paríž Saint-Germain postúpil do semifinále cez Atalanta Bergamo

včera 23:00
|

Futbalisti z Parížskej Germainu sa stali prvými semifinalistami Ligy majstrov. V stredných úvodných štvrťfinále porazili Atalanta Bergamo 2: 1 jediným zápasom, keď zvrátili situáciu cieľmi Marquinhos a Maxim Chuop-Moting.

Duel Atalanta Bergamo – Paríž Saint-Germain, ktorý ste mohli sledovať ONLINE na SPORT.sk >>

Medzi elitným kvartetom záverečného turnaja v Lisabone sa 18. augusta stretnú s postupujúcou dvojicou RB Leipzig – Atlético Madrid (hral sa v stredu 13. augusta o 21.00 hod.).

Liga majstrov – štvrťfinále:

Atalanta Bergamo – Paríž Saint-Germain 1: 2 (1: 0)

Ciele: 27. Pašalič – 90. Marquinhos, 90. + 3 Poplar-Moting

Rozhodca: Taylor (Angl.), ŽK: Djimsiti, Freuler, De Roon, Zapata, Toloi, Palomino – Bernat, Herrera, Paredes

Zostavy a rotácie:

Atalanta: Sportiello – Toloi, Caldara, Djimsiti (60. Palomino) – Hateboer, De Roon, Freuler, Gosens (82. Castagne) – Pašalič (70. Muriel), Gomez (59. Malinovskij) – Zapata (82. Da Riva)

PSG: Navas (79. Rico) – Kehrer, Silva, Kimpembe, Bernat – Herrera (72. Draxler), Marquinhos, Gueye (72. Paredes) – Sarabia (60. Mbappe), Icardi (79. Chuopo-Moting), Neymar

/ postúpili do semifinále Paríž Saint-Germain/

Asi pre nedostatok skúseností fauloval v 3. minúte Neymar prenikajúceho útočníka súpera na hranici šestnástky. Nariadený priamy kop však zostal nevyužitý. Atalanta tiež veľmi rýchlo vypracovala túto príležitosť. Alejandro Gomez sa sústredil na hlavu Hansa Hateboera, ktorého „koníček“ založil Keylor Navas. Parížsky brankár sa v 27. minúte zhromaždil, keď sa po kombinovanej akcii v Bergame dostal loptu do pokutového územia Mario Pašalič a ľavou rukou ju stočil do siete. Ekvalizér mohol okamžite prísť, Neymar sa predvádzal individuálnou penetráciou a zakončil ju strelou tesne pred tyč. Počas prestávky mal Neymar ešte jednu šancu a druhýkrát mu zaváhal súperovu obranu. Po chybe nesprávneho prihrávky však nevystrelil presne z vnútra pokutového územia.

READ  Celkovým sklamaním pre Manchester United bol Tottenham, ktorý na Old Trafford strelil šesť gólov

Atalanta mal prvú šancu po zmene strán, po štandardnej situácii sa lopta odrazila od Berat Djimsiti, ale sieť sa dostal do siete len v bezprostrednej blízkosti. Taliansky tím začal po hodinovej hre dvojitú rotáciu, francúzsky majster reagoval na nepriaznivú situáciu nasadením uzdraveného Kylian Mbappe. Po jeho príchode ožila ofenzíva hostí, ktorú dovtedy vykonával hlavne Neymar. Brankár Marco Sportiello riešil tvrdý pokus Mbappe a ďalšiu príležitosť pre Neymar. Neskôr Jose Luis Palomina zablokoval Mbappeho koniec, ale nakoniec Atalanta nemohla odolať. V poslednej minúte riadneho času Marquinhos vyrovnal Neymara, ktorý porazil loptu do pokutového územia. Parížania nedovolili predĺženie a dokončili obrat v stanovenom čase. Mbappe dostal prihrávku cez dvoch obrancov do pokutového územia, kde prešiel cez on-line Chuop-Moting od prvého a ďalší náhradný hráč strelil progresívny gól. Oba zásahy boli schválené PSG VAR.