Cardiff City 1 – 2 Norwich City: Kanársky pochod pokračuje navrch šampionátu | Futbalové správy

Norwich s 10 mužmi vyhral v Cardiffe šampionát 2: 1.

Grand Honley a Todd Condwell v úvodných 22 minútach vyvolali nádej, že Cardiff prestane hniť po štyroch po sebe nasledujúcich porážkach vo všetkých súťažiach.

Joe Rawls znížil manko v 65. minúte na polovicu, ale Cardiff bol rýchlo zablokovaný, keď bol kapitán Marlon Pack vylúčený za druhý rekordný priestupok bez zranenia Seana Morrisona.

Obrázok:
Otvárač Norwicha skóroval Grand Honley

Výsledok bude vyvíjať väčší tlak na manažéra Cardiffu Neila Harrisa, ktorý je predmetom veľkej kontroly od chvíle, keď Bluebirds padli v dolnej polovici šampionátu.

Cardiff bol ešte pred výkopom povýšený podpisom Maxa Watersa, ktorý od svojho októbrového vstupu do Ligy dvoch Crawley strelil 16 gólov.

Iba 29 z 22 ligových zápasov pred príchodom Kanárskych ostrovov nedosiahlo v tejto sezóne ciele Bluffs, ale útočník Walesu Kiefer Moore bol na vedľajšej koľaji päť rokov a bol privítaný na lavičke.

Cardiff mohol postúpiť do 20 sekúnd, ale hrozný dotyk Harryho Wilsona mu odmietol šancu s nováčikom v norwichskom brankárovi Danielom Bartonom.

Mario Vrancic, ktorý odmietol Alex Smiths save, sa pozrel do rohu tretej minúty Emiliana Puntiu a neoznačený Honley smeroval domov k svojmu prvému ligovému gólu od augusta 2018.

Norwich minulý mesiac porazil Cardiff 2: 0 na Caro Road a šance pokračovali, keď sa Vransick dvakrát schoulil v hlavičke a majestátnom Contem.

Barton na druhom konci zachránil pred Robertom Gladzelom, ale Norwich zdvojnásobil svoj náskok, keď sa prvý polčas chýlil ku koncu.

Defenzívna prihrávka Kennyho McLeana našla Jordana Hooghlyho, ktorý napriek tomu, že bol dobre blokovaný Smithom, strelil Cantwellov gól proti Cardiffu druhýkrát v tejto sezóne.

Norwich mal všetko pod kontrolou, keď McLean išiel vedľa a vypálil do bočnej siete Puntia, ale po prestávke bolo z Cardiffu viac chvatu.

Volejbal Willa Walksa zatlačil Bartona do akcie a dorážajúca strela mladšieho Hoyletta zničila brvno.

Cardiff bol ale opäť odvrátený rýchlym priamym kopom, ktorý loptu McLean zakotúľal do cesty preferovanému a rýchlemu Maxovi Aaronsovi.

Okrem pravého zadného obrancu a útočníka to Francois vyrazil smerom na bránu a Smiths loptu vytlačil do obrany.

Cardiff si bol istý, keď Leandro Baguna postavil Rawlsa z 12 metrov a stredný záložník strelil domov v rohu siete už štvrtý gól v sezóne.

Harris bol v tom čase vo vzduchu, ale bol poslaný späť k batožine päť minút potom, čo Oliver odhodil skip.

Keď sa Norwich ujal vedenia a zdvojnásobil sezónu nad Cardiffom, Smiths sa postavil do výšky, keď nahradil Condwella a Presmislu Blachettovú.

Čo povedali manažéri …

Cardiff Neil Harris: „Som tak hrdý na výkon, čo sa chlapci snažili. 90 minút snaženia, ale s poslednými 25, 10 mužmi sme si išli po päty s najlepším tímom v divízii. Celkovo je to veľké pozitívum.“ Môže sa nám to zdať šialené, ak nie tri, chceli sme.

„Mal by to však byť zvyšok výkonnosti mojich hráčov v sezóne. Využitie, prístup, boli sme v zadnej časti týždňa prvou triedou a očakávam ešte vyššiu kvalitu v stredu proti QPR.“

Norwich Daniel Park: „Som veľmi šťastný a hrdý na to, že môžem povedať. Mnoho kovbojských prípadov, deväť ľudí v našej skupine, ďalší vynechali hry kvôli chrípke. Keď sa u vás prejavia príznaky, je to chrípka, ale trochu vás prepadne panika. Museli sme čeliť mnohým pozitívnym udalosti a všetky skúšky. Zamerajte sa na futbal. Nie každý sa bojí čakania na výsledky testov skôr ako platenia.

READ  Miriam úprimne hovorila o rozchode a sklamaní, musí však čeliť aj stádu

„Podať tento výkon bol skvelý, v druhom polčase sme si mohli uľahčiť život. Dostali gól bez ničoho, ale išli sme cez limit. Máme kvalitných hráčov, ale máme aj takého ducha a jednotu. Sme šťastní s 50 bodmi v tomto okamihu. Sme viac-menej označovaní ako obľúbení a táto konzistencia sa čaká, ale musíme pokračovať. “