Technológie

LM 1st dodáva na Slovensko 2 lietadlá F-16 Block 70

Lockheed Martin (NYSE: LMT) s hrdosťou oznamuje úspešnú dodávku prvých dvoch slovenských lietadiel F-16 Block 70. Tieto pokrokové lietadlá predstavujú nielen technologický skok, ale aj pevný záväzok zlepšiť národnú bezpečnosť Slovenska.

OJ Sanchez, viceprezident a generálny riaditeľ Integrated Warfare Group v Lockheed Martin, zdôraznil dôležitosť tejto dodávky: „Dodávka prvých dvoch prúdových lietadiel F-16 Block 70 na Slovensko predstavuje dôležitý východiskový bod pre zlepšenie obranných schopností krajiny. Sme hrdí na to, že sme súčasťou tejto iniciatívy a zaviazali sme sa dodať na Slovensko celkovo 14 lietadiel.“

Sánchez pokračoval: „Integrácia tejto osvedčenej základne umožní slovenským vzdušným silám efektívne brániť svoje hranice a partnerstvo so spojencami v Európe, NATO a na celom svete. Zaviazali sme sa k našej misii napredovania v obrane 21. storočia prostredníctvom nákladovo efektívnych operácií.“ A strategické partnerstvo, priateľstvo USA zaisťuje bezpečnosť a blahobyt národov.“

Tieto lietadlá F-16 Block 70, ktoré sa hrdo vyrábajú v Greenville v Južnej Karolíne, sú dôkazom pokročilého inžinierstva a technológie. So súčasnou bilanciou 135 prúdových lietadiel slúži výrobná linka ako základný kameň národnej bezpečnosti a poskytuje spojencom na celom svete najmodernejšie schopnosti stíhačiek F-16.

Bulharsko tiež podpísalo list o ponuke a prevzatí (LOA) na osem ďalších lietadiel do svojej flotily. Po ukončení zmluvy sa poplatky zvýšia o osem.

Dodávky na Slovensko budú pokračovať do roku 2025 a prvá várka prúdových lietadiel, známych ako Ferry Cell, by mala na Slovensko doraziť v polovici roka 2024.

READ  Remastre Final Fantasy Pixel na PC majú konečne rovnakú funkciu ako konzola

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close