Technológie

Ľudia medzi 30-50 rokmi spia veľmi málo kvôli starostlivosti o deti a pracovnému životu

Londýn: Nová štúdia zistila, že ľudia spia v dospelosti menej ako v dospelosti a neskorej dospelosti. Výskumníci uviedli, že spánok v strednom veku klesá v dôsledku požiadaviek starostlivosti o deti a pracovného života.

Podľa zistení publikovaných v Nature Communications sa dĺžka spánku znižuje počas dospievania až do veku 33 rokov a potom sa opäť zvyšuje vo veku 53 rokov.

V celej skúmanej vzorke ľudia spali v priemere 7,01 hodiny za noc, pričom ženy spali v priemere o 7,5 minúty viac ako muži.

Do štúdie vedenej výskumníkmi z University College London, University of East Anglia a University of Lyon sa zúčastnilo 730 187 účastníkov v 63 krajinách.

„Naša štúdia je prvou rozsiahlou štúdiou, ktorá identifikuje tieto tri odlišné štádiá v priebehu života. Na celom svete ľudia spia menej v dospelosti, ale zistili sme, že priemerná dĺžka spánku sa medzi regiónmi a krajinami líši,“ vysvetlil profesor Hugo Spears z univerzity. Katedra psychológie a jazykových vied College London.

Ľudia, ktorí uviedli viac spánku v krajinách východnej Európy, ako je Albánsko, Slovensko, Rumunsko a Česká republika, uviedli, že spia o 20 až 40 minút viac za noc, zatiaľ čo ľudia v krajinách juhovýchodnej Ázie vrátane Filipín, Malajzie a Indonézie uviedli, že spia menej.

Ľudia v Spojenom kráľovstve uviedli, že spia o niečo menej, ako je priemer. O niečo menej ľudia spia v krajinách bližšie k rovníku.

Vedci zistili, že navigačné schopnosti neboli ovplyvnené pre väčšinu vzorky, s výnimkou starších ľudí (vo veku 54-70 rokov), ktorých optimálna dĺžka spánku bola sedem hodín. Zdravotné podmienky.

(IANS)

READ  Najvyšší internetový predstaviteľ Bieleho domu sa stretne s Európanmi uprostred napätia v Rusku

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close