Ekonomika

Luka bol ocenený za vedenie Vodafone v Českej republike

K operátorovi prechádza z Microsoftu, kde bol generálnym riaditeľom českého biznisu

Novou šéfkou Vodafone Czech Republic bude od januára Violeta Luca. Má viac ako 20-ročné skúsenosti na vedúcich pozíciách v oblasti predaja, marketingu a stratégie v rôznych organizáciách.

Luka prevezme funkciu CEO Partner Markets v septembri a nahradí Petra Dvořáka, súčasného generálneho riaditeľa Vodafone Czech Republic, ktorý bol povýšený do Vodafone Group.

Luca prechádza do Vodafonu po siedmich rokoch v Microsofte, naposledy ako generálny riaditeľ pre Českú republiku a Slovensko a predtým ako GM v Rumunsku. Microsoft pod jeho vedením niekoľkokrát vyhral ocenenie Best Employer v Českej republike a Rumunsku.

Riadil transformačné projekty v maloobchode, bankovníctve, e-commerce, zdravotníctve a telekomunikáciách. Luca sa dlhodobo venuje podpore digitálnych zručností a inovácií, podpore začínajúcich podnikov a mentoringu a posilňovaniu postavenia žien v profesionálnej a manažérskej kariére.

Ocenený

Luca vyhral TOP CEO v roku 2023 ako TOP CEO Forbes a najlepší zahraničný manažér. Bola tiež zaradená medzi 20 najvplyvnejších žien českého Fintechu. Pôsobil ako člen predstavenstva Americkej obchodnej komory v Rumunsku, na Slovensku a v Českej republike, kde momentálne pôsobí už druhé funkčné obdobie.

Pred príchodom do Microsoftu zastával Luca niekoľko vedúcich pozícií v Metro Cash & Carry, Dante International, Flano Retail, Whirlpool a AIG.

Vyštudoval Akadémiu ekonomických štúdií v Bukurešti v Rumunsku.

Hodnota pre akcionárov

„Som poctený, že som bol vymenovaný za generálneho riaditeľa spoločnosti Vodafone v Českej republike. Teším sa na spoluprácu s talentovanými tímami, ktoré chcú vytvárať hodnotu pre všetkých zainteresovaných vo Vodafone. Som presvedčený, že spoločne dokážeme veľa dosiahnuť a zmeniť, čo si vyžaduje zefektívnenie našich projektov, orientáciu na zákazníka a rozsiahle inovácie,“ povedal Luca.

Dodal: „Za posledné tri roky som spoznal potenciál Českej republiky a začal som milovať ľudí tu. Vo svojej novej funkcii mám skvelú príležitosť ďalej prispievať k rozvoju českej ekonomiky a spoločnosti ako celku. Chcem poskytovať vynikajúce služby zákazníkom a zároveň spolu s partnermi dosiahnuť udržateľný rast.

READ  Obchodný prebytok Slovenska v júni klesá

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close