Veda

Maine CDC hlási jedno nové úmrtie spojené s koronavírusmi, ďalších 40 prípadov

Maine CDC hlási jedno nové úmrtie spojené s koronavírusmi, ďalších 40 prípadov


Centrum pre kontrolu a prevenciu chorôb v Maine hlásilo vo štvrtok jednu novú smrť súvisiacu s koronavírusmi a ďalších 40 prípadov. Počet osôb, ktoré zomreli v mainstreame s COVID-19, je teraz 142. Novým hláseným úmrtím bol muž vo veku okolo 50 rokov z okresu York. . Ďalších 40 prípadov zvyšuje celkový počet od začiatku ohniska choroby v Maine na 5 431. Maine CDC uviedla, že z koronavírusu sa zotavilo 4 704 ľudí, čo je od stredy nárast o 26. Aktívnych prípadov sa zvýšilo z 572 v stredu na 585 vo štvrtok. MAINE CORONAVIRUS ÚDAJE: Úmrtia: 142 Celkom prípadov: 5 431 Potvrdené prípady: 4 865 Pravdepodobné prípady: 566 Kumulatívna miera pozitivity: 1,40% Miera pozitivity 14 dní: 0,5% Obnovené pacientky: 4 704 Aktívne prípady: 585 V súčasnosti hospitalizované: 12 Pacienti na jednotke intenzívnej starostlivosti: 2 Pacienti na ventilátoroch: 1 Získajte najnovšie informácie o koronavírusoch z Maine PRÍZNAKY CDCCOVID-19 Príznaky koronavírusu môžu zahŕňať horúčku, kašeľ, ťažkosti s dýchaním a bolesť hrdla. Príznaky sa zvyčajne objavia dva až 14 dní po expozícii. Medzi ďalšie príznaky patrí zimnica, opakované triaška so zimnicou, bolesti svalov, hlavy a nová strata chuti a / alebo čuchu. Zdravotnícki úradníci uviedli, že väčšina pacientov má mierne príznaky a môžu sa zotaviť doma. Avšak u niektorých pacientov, najmä u tých, ktorí majú základné zdravotné ťažkosti, môže dôjsť k závažnejším respiračným ochoreniam. Zdá sa, že koronavírus sa šíri podobným spôsobom ako chrípka a prechladnutie, ktoré zahŕňajú vzduchom kašeľ a kýchanie, blízky osobný kontakt, ako sú dotyky a trasenie. ruky a dotknúť sa predmetu alebo povrchu s vírusom, potom sa dotknúť vašich úst, nosa alebo očí. Každý, kto má príznaky, je vyzvaný, aby zavolal svojho poskytovateľa zdravotnej starostlivosti a neukázal sa iba osobne. COVID-19 ZDROJE: Maine Helps: The Webová stránka Maine Helps ponúka spôsoby, ako môžu Mainers počas vypuknutia COVID-19 priamo pomôcť neziskovým organizáciám, zdravotníckej starostlivosti a podnikom. FrontLine WarmLine: Telefónna linka ministerstva zdravotníctva a sociálnych služieb v Maine, ktorá pomáha manažérom pracujúcim na frontoch prepuknutia koronavírusu. Telefónna linka bude obsluhovaná každý deň od 8:00 do 20:00 na telefónnom čísle 207-221-8196 alebo 866-367-4440. Služba bude nakoniec obsahovať textovú alternatívu, uviedli úradníci. 211 Maine: Štátny systém 211 dokáže odpovedať na všeobecné otázky o koronavírusoch od volajúcich. Vedúci pracovníci môžu tiež napísať správu na číslo 898-211, aby im odpovedali na otázky. Zdroje NAMI Maine: NAMI Maine ponúka niekoľko programov na pomoc ľuďom s problémami duševného zdravia v dôsledku krízy COVID-19.

READ  Objavil sa chýbajúci vzťah medzi rizikovými génmi spojenými s Alzheimerovou chorobou

Centrum pre kontrolu a prevenciu chorôb v Maine hlásilo vo štvrtok jedno nové úmrtie súvisiace s koronavírusmi a ďalších 40 prípadov.

Počet osôb, ktoré zomreli v COVID-19, je teraz 142. Novým hláseným úmrtím bol muž vo veku okolo 50 rokov z okresu York.

Ďalších 40 prípadov zvyšuje celkový počet prípadov od začiatku ohniska v Maine na 5 431.

Maine CDC uviedol, že z koronavírusu sa zotavilo 4 704 ľudí, čo je od stredy nárast o 26 osôb.

Počet aktívnych prípadov sa zvýšil z 572 v stredu na 585 vo štvrtok.

DÁTUM HLAVNÉHO KORONAVÍRUSU:

 • Úmrtia: 142
 • Celkový počet prípadov: 5 431
 • Potvrdené prípady: 4 865
 • Pravdepodobné prípady: 566
 • Kumulatívna miera pozitivity: 1,40%
 • Miera pozitivity 14 dní: 0,5%
 • Pacienti sa uzdravili: 4 704
 • Aktívne prípady: 585
 • Momentálne hospitalizovaný: 12
 • Pacienti na jednotke intenzívnej starostlivosti: 2
 • Pacienti na ventilátoroch: 1

Získajte najnovšie informácie o koronavírusoch z Maine CDC

SYMPTÓMY PRI OCHORENÍ COVID19

Medzi príznaky koronavírusu patria horúčka, kašeľ, ťažkosti s dýchaním a bolesť hrdla. Príznaky sa zvyčajne objavia dva až 14 dní po expozícii.

Medzi ďalšie príznaky patrí zimnica, opakované triaška so zimnicou, bolesti svalov, hlavy a nová strata chuti a / alebo čuchu.

Úradníci v zdravotníctve uviedli, že väčšina pacientov má mierne príznaky a môžu sa zotaviť doma.

U niektorých pacientov, najmä u tých, ktorí majú základné zdravotné ťažkosti, sa však môžu vyskytnúť ťažšie respiračné ochorenia.

Zdá sa, že koronavírus sa šíri podobným spôsobom ako chrípka a prechladnutie, ktoré zahŕňa vzduchom kašeľ a kýchanie, blízky osobný kontakt, ako je dotýkanie sa a trasenie rúk a dotýkanie sa predmetu alebo povrchu, na ktorom je vírus, a potom sa dotýka vašich úst. , nos alebo oči.

Ktokoľvek, kto má príznaky, je vyzvaný, aby zavolal svojho poskytovateľa zdravotnej starostlivosti a nielen sa osobne dostavil.

READ  Plne zaočkovaní ľudia sa môžu navzájom objímať, zúčastňovať sa večierkov

ZDROJE COVID-19:

 • Maine pomáha: Maine pomáha webovú stránku ponúka spôsoby, ako môžu správcovia priamo pomôcť neziskovým organizáciám, zdravotníckej starostlivosti a podnikom počas vypuknutia epidémie COVID-19.
 • FrontLine WarmLine: Telefónna linka ministerstva zdravotníctva a sociálnych služieb v štáte Maine na pomoc hlavným úradníkom, ktorí pracujú v prvej línii vypuknutia koronavírusu. Telefónna linka bude obsluhovaná každý deň od 8:00 do 20:00 na telefónnom čísle 207-221-8196 alebo 866-367-4440. Služba bude nakoniec obsahovať textovú alternatívu, uviedli úradníci.
 • 211 Maine: Štátny systém 211 dokáže odpovedať na všeobecné otázky o koronavírusoch od volajúcich. Vedúci pracovníci môžu tiež napísať správu na číslo 898-211, aby im odpovedali na otázky.
 • Hlavné zdroje NAMI: NAMI Maine ponúka niekoľko programov na pomoc ľuďom s problémami duševného zdravia v dôsledku krízy COVID-19.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close