Veda

Tabuľka porovnania veľkosti čiernej diery ponúka nový pohľad na vesmír

Každý, kto trávi čas premýšľaním o vesmíre, vie, aké to je mať mozog plné čiernych dier (v dobrom zmysle). Ale keď Sagan-ian sníva o rozsiahlych časopriestorových oblastiach, ktoré vysávajú všetko okolo seba, zdá sa, že to všetci robíme zle. V skutočnosti sme určite boli, pretože čierne diery rastú ešte väčšia Viac, ako sme si mysleli. toto nové video z kanála youtube V skratke V grafe porovnávania veľkostí ukazuje, aký veľký je mozog.

smejúca sa chobotnica Najprv zachytené v novom videu Kurzgesagta. Pre tých, ktorí o Channel One ešte nepočuli, je Kurzgesgut známa svojimi premyslenými a hlbokými ponormi do vedeckých a filozofických tém. Kanál napríklad v minulosti videl, čo by sa stalo, keby bola Zem zrazu sa zmenil na plné zlato. tiež sa zlomili všetko čo sa stalo Deň, ktorý ovplyvnil Zem zabíjačom, ktorý zabil dino.

V tomto videu kanál – ktorý pochádza z výskumu astrofyzikov a podobne – vysvetľuje veľkosti rôznych čiernych dier vo vesmíre. V porovnaní s inými kozmologickými veľkosťamiKurzgesagtova diskusia začína najmenšou čiernou dierou a pokračuje až k najväčšej čiernej diere. Ale aké veľké sú skutočne najväčšie čierne diery?

Animácia troch oddelených čiernych dier stojacich vedľa seba vo vákuu vesmíru.

V skratke

Zostava podozrivých z (všeobecnej) gravitácie začína čiernymi dierami, ktoré sú veľké iba ako protón, ale majú rovnakú hmotnosť ako veľká hora. Porovnanie sa potom pohybuje nahor cez čiernu dieru, ktorá obieha okolo V723 Mon, čo je 24 -násobok hmotnosti Slnka. Ako však opisuje deskriptor kanála, táto čierna diera je iba 17,2 km široká alebo asi 10 míľ.

Odtiaľ sa porovnanie obmedzuje na čierne diery, ktoré obsahujú stonásobok hmotnosti Slnka. Pokiaľ video pokračuje v čiernych dierach, vyzerajú tieto arogantne miliónkrát masívnejšie v porovnaní so Slnkom. Supermasívna čierna diera v strede galaxie Mliečna dráha, Strelec A*, je jedno také monštrum, aj keď jeho polomer je iba 17 -krát väčší ako Slnko.

READ  Lekári odrezali polovicu mozgu 6-ročného dievčaťa, aby zastavili záchvaty

Animácia troch oddelených čiernych dier stojacich vedľa seba vo vákuu vesmíru.

Animácia troch oddelených čiernych dier stojacich vedľa seba vo vákuu vesmíru.

V skratke

Po supermasívnych čiernych dierach sa video končí pohľadom na ultramasívne čierne diery. A áno, je to odborný termín. Ultramasívne čierne diery ako „pravdepodobne najväčší jednotlivý objekt, ktorý kedy bude existovať“, zahanbia všetky ostatné čierne diery. tieto fyzické výrazy slova obrovský Hmotnosť Slnka je miliardy ráz. Môžu do seba vložiť viac slnečných systémov. Ton 618, najväčší ultramasívna čierna diera, sa nachádza na úplnom konci videa, ktoré pri 66 miliardách násobku hmotnosti Slnka bude vážiť to, ako snívame o pohybe vesmíru vpred.

Príspevok Tabuľka porovnania veľkosti čiernej diery ponúka nový pohľad na vesmír sa prvýkrát objavil nerdista.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close