Svet

Mal by sa Joe Biden obávať? Prieskum ukázal, že len 39 % Američanov ho vidí ako prezidenta USA | Svetové novinky

Podľa prieskumu agentúry Reuters/Ipsos klesol rating amerického prezidenta Joea Bidena tento mesiac na najnižšiu úroveň od apríla. Správy o kandidatúre demokratov na znovuzvolenie na budúci rok vyvolávajú obavy. Dvojdňový prieskum ukázal, že 39 % respondentov schválilo výkon Joea Bidena vo funkcii prezidenta, čo zodpovedá aprílovým hodnotám, ale v októbri kleslo na 40 % a v septembri na 42 %. Prieskum, ktorý zozbieral odpovede online od 1 019 dospelých pomocou reprezentatívnej vzorky na národnej úrovni, mal však odchýlku asi tri percentuálne body.

Hodnotenie schválenia Joea Bidena: Americký prezident Joe Biden poskytuje komentáre. (AFP)

Očakáva sa, že Joe Biden bude opäť kandidovať v novembri 2024 spolu s bývalým americkým prezidentom Donaldom Trumpom, ktorý je lídrom v nominácii republikánov. Nedávne prieskumy verejnej mienky naznačili tesný súboj medzi týmito dvoma, ktorí sa proti sebe postavili aj v amerických voľbách v roku 2020.

Respondenti prieskumu, ktorí označili „vojnu a zahraničný konflikt“ za svoj problém č. 1, vzrástli zo 4 % v októbri na 8 % v novembri – čo poukazuje na prudký nárast vo vojne medzi Izraelom a Hamasom – čo je najväčšia miera obáv od apríla 2022. 9 % opýtaných uviedlo ako najväčšie obavy ruskú inváziu na Ukrajinu. Väčší podiel – 20 % – uviedol ako hlavný problém hospodárstvo, pričom 9 % uviedlo kriminalitu a 7 % životné prostredie.

Verejné hodnotenie schválenia Joea Bidena je od augusta 2021 pod 50 %. Tohtomesačný rating bol najnižší z jeho predsedníctva – 36 % – zaznamenaný v polovici roka 2022.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close