Svet

George Clooney požiadal prezidenta Joea Bidena, aby odstúpil

Svoj hlas k výzve pridal aj filmový herec a celoživotný demokrat George Clooney. Joe Biden Rekordná nočná zbierka pre prezidenta len niekoľko týždňov po vypadnutí z prezidentského súboja Kampaň za znovuzvolenie.
Clooney povedal a The New York Times Časť komentára Miluje Bidena, ale strana prehrá prezidentské voľby, ako aj akúkoľvek kontrolu v Kongrese, ktorá mu zabráni kandidovať.

„Toto nie je len môj názor; To je názor každého senátora, kongresmana a guvernéra, s ktorým som osobne hovoril,“ napísal Clooney, ktorý usporiadal niekoľko hollywoodskych zbierok s vysokými dolármi, vrátane minulého mesiaca pre Bidena.

Prezident Joe Biden si podáva ruku s Georgeom Clooneym počas slávnostnej recepcie Kennedyho centra v roku 2022 v Bielom dome. (AP)

Clooney argumentoval, že strana by si mala vybrať nového kandidáta na budúcomesačnom zjazde, pričom uviedol, že proces by bol „neporiadny“, ale voliči by sa „prebudili“ na podporu strany, pričom citoval viceprezidentku Kamalu Harrisovú a guvernérov Wesa Moora z Marylandu a Gretchen. Whitmer z Michiganu. Gavin Newsom z Kalifornie a krajiny patrí medzi tých, ktorí teraz potrebujú počúvať.

Clooney, ktorý sa sústredil na veľkú časť svojho segmentu okolo Bidenovho veku, si všimol rozdiely, ktoré videl u 81-ročného prezidenta počas ich nedávnej udalosti v Los Angeles v porovnaní s minulými rokmi.

„Je to zničujúce povedať, ale Joe Biden, s ktorým som bol pred tromi týždňami na zbierke, nie je Joe 'Big F-ing Deal' Biden z roku 2010,“ napísal Clooney. „Nie je to ani Joe Biden. Je rok 2020. Je to ten istý muž, ktorého sme všetci videli v debate.

Clooney a jeho manželka Amal na slávnostnom odovzdávaní cien v roku 2022. (Greg Allen/Invision/AP)

Clooney nebol sám vo svojej charakteristike nedávnej výmeny názorov s Bidenom.

Osoba blízka Bidenovi opísala prezidenta ako živého a angažovaného na zbierke v marci, ale na podujatí v Los Angeles o niekoľko mesiacov neskôr povedal, že videl výrazný pokles Bidenovej prítomnosti.

Hollywoodski A-listeri vrátane Jimmyho Kimmela hostili Bidena a bývalého prezidenta Baracka Obamu na finančnej zbierke v Los Angeles pred niekoľkými týždňami. (AP)

Osoba, ktorá hovorila pod podmienkou anonymity, aby prediskutovala súkromné ​​rozhovory s prezidentom, si spomenula, že ju zarazilo, aký unavený a „mimo toho“ bol prezident počas rozhovorov v zákulisí udalosti v Los Angeles. Po tom, čo cestoval z Talianska na medzinárodný summit v Los Angeles, je pochybné, že mimo javiska ukáže menej energie.

Celebrity z oblasti zábavy sa čoraz častejšie stavajú do radu, aby pomohli Bidenovej kampani. Pred zbierkou sa Clooneyho meno objavilo v mnohých správach o fundraisingu z kampane, ktorú nazval „bojom našich životov“.

Clooneyho zástupcovia okamžite neodoslali správu so žiadosťou o vyjadrenie k nahliadnutiu do jeho rozhodnutia, presne kedy tak urobil alebo ako nedávno hovoril s Bidenom.

Biden odmietol ukončiť svoju kandidatúru na znovuzvolenie po slabej debate z 27. júna proti republikánskemu nominantovi Donaldovi Trumpovi.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close