Svet

Myslíte si, že ste videli policajné auto? Nie, je to „slušné“ auto

SINGAPUR: Viacúčelové vozidlo (MPV) si z diaľky ľahko pomýlite s vozidlom policajnej hliadky alebo sanitkou, no pri bližšom preskúmaní je na vozidle nápis „polícia“ a nie „polícia“.

Naskenujte QR kód vytlačený na stenách MPV a dostanete sa na webovú stránku zmrzlinárne.

MPV padlo do oka motoristom, ktorí 15. júna zverejnili fotografie „slušného auta“ na facebookovej stránke SG Road Vigilant.

Obyvatelia siete boli vo svojich názoroch na iniciatívu rozdelení, pričom niektorí v sekcii komentárov tvrdili, že je to dobrý nápad, zatiaľ čo iní uviedli, že je to „zámerne zavádzajúce“, pretože vyzerá ako policajné auto.

Majiteľ vozidla, podnikateľ Goh Yong Wei (32) pre The Straits Times uviedol, že odkedy v máji nalepil nálepku na svoju Toyotu Alphard, ostatní motoristi spomaľujú, aby mu dali prednosť na ceste.

Povedal: „Ako vodič a motocyklista v Singapure zisťujem, že kultúra jazdy tu, najmä počas špičiek, nie je zdvorilá.

„Musím si ma všimnúť, potrebujem pozornosť, ľudia ma musia vidieť a spomaliť, aby sa vyhli kolízii.“ Koh povedal, že to nie je prvýkrát, čo zdobí svoje vozidlo nálepkami.

Predtým vlastnil motorku, ktorá mala biele podbehy – ochranný plášť umiestnený na ráme motocykla na podporu aerodynamiky – s modrými a červenými pruhmi.

Koh uviedol, že za posledné štyri roky bol účastníkom viac ako 10 nehôd na autách a bicykloch a povedal, že nálepky pomáhajú zabrániť ďalšej nehode.

Povedal: „Cítim sa bezpečnejšie a teraz sa mi ľahšie šoféruje. Veľa ľudí sa v autách usmieva a dáva mi palec hore. Dáva mi to veľmi pozitívny zážitok z jazdy.

Bol pridaný QR kód, ktorý ľudí nasmeroval na webovú stránku jeho zmrzlinárne, a denne zaznamená asi 20 skenov.

READ  Severná Kórea odpálila dve rakety po tom, čo sa k juhu priblížila americká ponorka

Podľa informácií, ktoré sa nachádzajú na webovej stránke Úradu pre pozemnú dopravu (LTA), LTA nenamieta proti zobrazovaniu nálepiek alebo nálepiek na vozidlách – pokiaľ spĺňajú zoznam požiadaviek.

Tieto neobsahujú grafiku a obscénne, obscénne alebo obscénne slová a nemali by zneužívať ani urážať žiadne náboženstvo.

Polícia v reakcii na vyšetrovanie uviedla, že bolo podané oznámenie a prebieha vyšetrovanie. – The Straits Times/ANN

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close