Svet

Putin zrušil ruský plán na útok na oceliareň Mariupol a namiesto toho sa rozhodol pre obliehanie

(Reuters) – Ruský prezident Vladimir Putin vo štvrtok nariadil ruskej armáde, aby zrušila plán útoku na elektráreň Azovstale v ukrajinskom prístavnom meste Mariupol s tým, že chce, aby bola namiesto toho naďalej obliehaná.

Putin dal príkaz svojmu ministrovi obrany Sergejovi Šojgu, ktorý predtým Putinovi povedal, že viac ako 2000 ukrajinských militantov má stále veľký závod, ktorý má veľkú podzemnú časť.

„Myslím si, že navrhovaná búrka v priemyselnej zóne je zbytočná,“ povedal Putin Šoiku počas televízneho stretnutia v Kremli. „Prikazujem ti to zrušiť.“

Putin povedal, že jeho rozhodnutie nezaútočiť na elektráreň Azovstale bolo motivované túžbou zachrániť životy ruských vojakov.

„Nie je potrebné liezť na tieto katakomby a plaziť sa pod zemou cez tieto priemyselné zariadenia,“ povedal. „Zabráňte tomu, aby túto priemyselnú oblasť preletela mucha.“

Putin tiež vyzval zvyšných ukrajinských bojovníkov v Azovstale, ktorí sa ešte nevzdali, s tým, že Rusko sa k nim bude správať s rešpektom a zraneným poskytne lekársku pomoc.

Rusko vyslalo desaťtisíce vojakov na Ukrajinu 24. februára ako špeciálne opatrenie na zníženie vojenských spôsobilostí svojich južných susedov a na izoláciu takzvaných nebezpečných nacionalistov.

Ukrajinské sily vyjadrili silný odpor a západné štáty uvalili na Rusko prísne sankcie.

(Informovala agentúra Reuters)

READ  Sheffield News Live: Meno chlapca, ktorý tragicky zomrel v priehrade South Yorkshire

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close