Svet

Manila nalieha na WTO, aby rozšírila výrobu vakcín a liečby

Podľa ministerstva obchodu a priemyslu (DTI) Filipíny naliehajú na Svetovú obchodnú organizáciu (WTO), aby prijala všetky spôsoby implementácie decentralizovaných a zvýšených vakcín a liečby v rozvojových a nerozvinutých krajinách.

Námestník tajomníka DTI Alan P. vo svojom prejave pred 163 kolegami na 12. ministerskej konferencii (MC12) Multilaterálnej organizácie. „Dúfame, že toto oznámenie bude pokračovať, keď upravíme naše stratégie na riešenie vládneho vírusu ako lokálnej choroby,“ povedal Kepti. Zjavná štruktúra, ktorá pomáha efektívne reagovať na sezónne ohniská, nové variácie alebo objavenie sa nových patogénov.

Epidemiológia nás naučila: „Ceníme si zlepšenie súboru nástrojov na oznamovanie, poskytovanie usmernení pre konzultácie a zlepšenie komunikácie v rámci systémov WTO s cieľom zmierniť narušenie dodávateľského reťazca,“ dodal Kepti.

Deklarácia WTO o obchode a zdraví zahŕňa komplexné obchodné pravidlá a predpisy vrátane transparentnosti, kontroly vývozu, uľahčenia obchodu, regulačnej spolupráce, duševného vlastníctva, potravinovej bezpečnosti a transferu technológií.

Počas zasadnutia sa Filipíny zaviazali podporovať rastúci konsenzus.

Keďže členovia pokračujú v dokončovaní zliav na vakcínu Covit-19 v rámci dohody o obchodovaní s funkciami duševného vlastníctva (TRIPS), „Filipíny naďalej podporujú všetky spôsoby, ktoré umožňujú výrobu decentralizovaných a vylepšených terapií. A vakcíny.“

Gepty dodal, že sa tak stane prostredníctvom dobrovoľného transferu technológií, ktorý je dôležitý na to, aby otvoril dvere obnove, najmä pre rozvojové a menej rozvinuté krajiny.

Do dnešného dňa Filipíny poskytli 159 miliónov vakcín a zaočkovali 77 percent svojej cieľovej populácie.

Ďalej Gepty poďakoval členom za ich odhodlanie zabezpečiť, aby boli núdzové operácie cielené, primerané, transparentné a dočasné.

Vo svojom video prejave prednesenom v prvý deň MC12 minister obchodu Ramon M. Lopez zdôraznil dôležitosť jednoty pri riešení neblahých účinkov epidémie. Povedal, že WTO zohráva kľúčovú úlohu pri zabezpečovaní vyvážených dodávok základných komodít, ktoré pomôžu svetu v boji proti budúcim epidémiám. (Súvisiaci príbeh: https://businessmirror.com.ph/2022/06/13/wto-has-key-role-to-playin-fighting-pandemics-dti/)

Očakáva sa, že rozhodnutie ministrov o reakcii WTO na epidémiu Govt-19 a jej pripravenosti na budúce epidémie a dohoda TRIPS budú zverejnené 15. júna.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close