Svet

Mapy, modely, trasy pre Maine

Uložte si tento odkaz do záložiek a získajte najnovšie mapy, modely a trate pre hurikán Lee. GVpZ2h0OiA1MDBweDsgfSB9PC9zdHlsZT4KPHNjcmlwdCB0eXBlPSJ0ZXh0L2phdmFzY3JpcHQiIHNyR6WZL9iaHR0cX5HZLyR3HR0c0c YS53ZWF0aGVyLmNvbS93eHdpZGdldC5sb2FkZXIuanM/Y2lkPTI4Mjg1 MjgwMSI+PC9zY3JpcHQ+CjxkaXYgY2xhc3M9ImVtYmVkLXlCBlJhZGFXt XAiIGxhdGl0dWRlPSIzMC4yMTA1NjA2IiBsb25naXR1ZGU9Ii03OS4zMjkwNzgiIG1lbnVpdGVtcz0iMDAxNSww MDAxLDAwMTcsMDAyMSIgbWFwWMlbSIgbWFwWMlbSIgbWFwWMlbSIx b29tbGV2ZWw9IjQiIHN0YW5kYWxvbmU9InRydWUiIG9wYWNpdHk9Ii42IiBmdWxsc2NyZWVuPSJ0cnVlIiBoZWFkZXI9ImZhbqzHNiRib lIj48L3d4LXdpZGdldD4KPC9kaXY+Ako sa hodnotia hurikány Saffir-Simpsonova stupnica vetra pre hurikány je hodnotenie od 1 do 5 na základe trvalých vetrov hurikánu, podľa Národného úradu pre oceán a atmosféru. Kategória 3 a vyššie sa považujú za veľké hurikány, ale búrky kategórie 1 a kategórie 2 si stále vyžadujú preventívne opatrenia. NOAA a Weather.gov dali dohromady nasledujúce informácie, ktoré vysvetľujú, ako je každý typ búrky definovaný a aký typ poškodenia sa očakáva. Tropická depresia je tropická búrka s maximálnym trvalým povrchovým vetrom (priemer jednej minúty) 38 mph alebo tropická búrka je tropický cyklón s maximálnym trvalým povrchovým vetrom 39-73 mph, šindľom, vinylovými obkladmi a odkvapmi. Veľké konáre stromov sa odlamujú a hlboko zakorenené stromy sa prevracajú. Ťažké poškodenie elektrického vedenia a stĺpov môže spôsobiť výpadky prúdu na niekoľko dní až niekoľko dní. Kategória 2: Vysokorizikový vietor s rýchlosťou 96 – 110 mph môže spôsobiť väčšie škody: Dobre skonštruované rámové domy môžu utrpieť veľké poškodenie strechy a obkladov. Mnoho hlboko zakorenených stromov bude vyrúbaných alebo vyvrátených, čo zablokuje mnohé cesty. Takmer úplný výpadok prúdu môže trvať niekoľko dní až týždňov. končí Mnoho stromov je vyvrátených alebo vyvrátených a blokuje mnoho ciest. Po prechode búrky môže byť elektrina a voda mimo prevádzky niekoľko dní až týždňov. Kategória 4: 130-156 mph (hlavné tornádo) Katastrofické škody: Dobre postavené domy utrpia vážne škody, pričom väčšinu strát tvorí strešná konštrukcia. / alebo niektoré vonkajšie steny. Väčšina stromov sú polámané alebo vyvrátené a spadnuté stĺpy elektrického vedenia. Obytné časti budú izolované kvôli popadaným stromom a stĺpom elektrického vedenia. Výpadky elektriny môžu trvať týždne až mesiace. Väčšina oblasti bude niekoľko týždňov alebo mesiacov neobývateľná. Kategória 5: 157 míľ alebo viac (veľký hurikán) Katastrofické škody: Zničí sa veľké percento zrubových domov, zrúti sa totálne strechy a steny. Obytné časti budú izolované kvôli popadaným stromom a stĺpom elektrického vedenia. Výpadky elektriny môžu trvať týždne až mesiace. Väčšina oblastí bude niekoľko týždňov či mesiacov neobývateľná.

READ  Tu je to, čo sme sa dozvedeli o 40-míľovom ruskom konvoji mimo hlavného mesta Ukrajiny

Uložte si tento odkaz do záložiek pre najnovšie mapy, modely a trate pre hurikán Lee.

Ako sú hodnotené hurikány

Saffir-Simpsonova stupnica vetra pre hurikán je hodnotenie od 1 do 5 na základe trvalého vetra hurikánu. Národný úrad pre oceán a atmosféru. Kategória 3 a vyššie sa považujú za veľké hurikány, ale búrky kategórie 1 a kategórie 2 si stále vyžadujú preventívne opatrenia. NOAA a Weather.gov Zostavte nasledujúce informácie, ktoré vysvetľujú, ako je každý typ búrky definovaný a aký typ poškodenia sa očakáva.

Tropická depresia

Tropická depresia je tropický cyklón s maximálnym trvalým prízemným vetrom (jednominútový priemer) 38 mph alebo menej.

Tropická búrka

Tropická búrka je tropický cyklón s maximálnym prízemným vetrom 39-73 mph.

Kategória 1: Trvalý vietor s rýchlosťou 74-95 mph

Veľmi nebezpečné vetry môžu spôsobiť určité škody: Dobre postavené rámové domy sú náchylné na poškodenie striech, šindľov, vinylových obkladov a odkvapov. Veľké konáre stromov sa odlamujú a hlboko zakorenené stromy sa prevracajú. Výpadky elektriny môžu trvať niekoľko dní až niekoľko dní v dôsledku rozsiahleho poškodenia elektrického vedenia a stĺpov.

Typ 2: 96-110 mph

Najnebezpečnejšie vetry môžu spôsobiť veľké škody: Dobre skonštruované rámové domy vydržia veľké poškodenie strechy a bočných strán. Mnoho hlboko zakorenených stromov bude vyrúbaných alebo vyvrátených, čo zablokuje mnohé cesty. Očakáva sa takmer úplná strata elektriny, pričom výpadky budú trvať niekoľko dní až týždňov.

Kategória 3: 111 – 129 mph (veľký hurikán)

Dochádza ku katastrofálnym škodám: Dobre postavené domy môžu spôsobiť veľké škody alebo odstránenie strešných dosiek a káblov. Mnoho stromov je vyvrátených alebo vyvrátených a blokuje mnoho ciest. Po prechode búrky bude na niekoľko dní až týždňov výpadok elektriny a vody.

READ  Zelenskij vracia úder, keď Elon Musk zakladá prieskum na Twitteri o anektovaných regiónoch Ukrajiny | Ukrajina

Kategória 4: 130 – 156 mph (veľký hurikán)

Dochádza ku katastrofálnym škodám: Dobre postavené domy s rámom môžu stratiť väčšinu strešnej konštrukcie a/alebo niektoré vonkajšie steny. Väčšina stromov sú polámané alebo vyvrátené a spadnuté stĺpy elektrického vedenia. Obytné časti budú izolované kvôli popadaným stromom a stĺpom elektrického vedenia. Výpadky elektriny môžu trvať týždne až mesiace. Väčšina oblastí bude niekoľko týždňov či mesiacov neobývateľná.

Kategória 5: 157 mph alebo viac (veľký hurikán)

Dochádza ku katastrofálnym škodám: Vysoké percento hrazdených domov je zničených, s úplným zlyhaním strechy a zrútením stien. Obytné časti budú izolované kvôli popadaným stromom a stĺpom elektrického vedenia. Výpadky elektriny môžu trvať týždne až mesiace. Väčšina oblastí bude niekoľko týždňov či mesiacov neobývateľná.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close