Hlavné správy

Matovič chce blokádu na šesť týždňov, aby bola podobná ako v Izraeli – Domov – Správy

Vpravo prichádzajú predseda vlády Igor Matovič a hlavný hygienik Ján Mikas na stretnutie ústredného krízového štábu 8. decembra 2020 v Bratislave

Autor:

Predseda vlády Igor Matovič na zasadaní ústredného krízového štábu predstavil možnosť vyhlásenia výluky už 12. decembra. Malo by to trvať šesť týždňov.

Malo by to podľa neho pripomínať podmienky výluky v Izraeli. Ľudia tam mohli ísť iba vtedy, ak navštívili lekára alebo vykonali nevyhnutné nákupy.

Niektorí členovia krízového štábu navrhli štart od 16. decembra, premiér Igor Matovič však podľa informácií Pravdy začínal od soboty 12. decembra.

Video: Premiér Igor Matovič sa novinárom po príchode na krízový štáb vyhýbal.

Krajčí má pripravený semafor

Ak ústredný krízový štáb rozhodne o výluke, bude to dobré riešenie. Pred príchodom na svoje rokovanie to uviedol minister zdravotníctva Marek Krajčí. „Musíme znížiť mobilitu, obmedziť kontakty,“ uviedol šéf rezortu zdravotníctva. Krajčí hovoril o výluke už dlhšie. Odvolal, že bude nevyhnutné, ak nebude vykonaný žiadny zásah. „Nemala,“ povedal. Minister nemohol potvrdiť ohlásený dátum 16. decembra, keď sa mohlo začať s výlukou. Je to však podľa neho pomerne skoro.

Minister Krajčí má tiež semafor v siedmich farbách od zelenej po čiernu. Čierna by znamenala veľmi tvrdé uzamknutie. Ak by Ústredný krízový štáb výluku schválil, podľa Krajčiho by po nej mohol začať platiť semafor.

VIDEO: No tak: V hre je uzamknutie, len neviete čo.

VIDEO: Visolajský odporúča na Vianoce výluku.

Páči sa vám tento článok?
Podporte prosím kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je každý deň prinášať aktuálne správy. Aby sme pre vás mohli pracovať neustále a ešte lepšie, potrebujeme tiež vašu podporu.
Ďakujem za akýkoľvek finančný príspevok.

READ  Veronica Rajek a Tom Brady: Do ktorých tímov by sa rozdrvila Miss Slovensko 2016?

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close