Hlavné správy

Správa o publikáciách Spojeného kráľovstva o Slovensku vo všeobecnom periodickom prehľade 46

Ďakujem, pani podpredsedníčka.

Vítame nedávne kroky Slovenska na zníženie vylúčenia rómskych detí z bežného vzdelávania.

Znepokojujú nás nedávne správy o zhoršení bezpečnosti novinárov na Slovensku. Mnohí teraz čelia verbálnym útokom – vrátane politikov – a fyzickému násiliu. Znepokojujúce je aj to, ako často sa trestný čin ohovárania využíva na zastrašovanie novinárov a mediálnych organizácií.

Na Slovensku existujú rôzne ohrozenia práv žien v oblasti reprodukčného a sexuálneho zdravia, najmä pokiaľ ide o legislatívne snahy o ďalšie obmedzenie prístupu k bezpečnému potratu.

Odporúčame Slovensko:

  1. Prijíma zákonné opatrenia zamerané na ochranu bezpečnosti novinárov a zvýšenie slobody médií vrátane zrušenia ohovárania ako trestného činu.

  2. Zabezpečuje prístup k bezpečnému umelému prerušeniu tehotenstva odstránením legislatívnych a legislatívnych prekážok a zabezpečuje, že existujúce práva v oblasti sexuálneho a reprodukčného zdravia budú chránené – a nie obmedzované.

  3. Podniká kroky na ochranu novinárov a obhajcov ľudských práv – vrátane politikov – pred násilím, obťažovaním a zastrašovaním a na vyšetrenie všetkých takýchto incidentov, aby títo aktéri mohli vykonávať svoju činnosť v bezpečnom prostredí.

Vďaka.

/verejné zverejnenie. Tento obsah môže byť časovo špecifický od pôvodnej organizácie/autorov a môže byť upravený kvôli prehľadnosti, štýlu a dĺžke. Mirage.News nezastáva stanoviská ani strany spoločnosti a všetky názory, pozície a závery vyjadrené v tomto dokumente sú výlučne názormi autora (autorov). Pozrite si v plnom znení tu.

READ  Lobotka pred možným prestupom prijíma hovory z Chelsea a Man City

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close