Hlavné správy

Liptov obnoví tradíciu chovu horských oviec

Nový projekt chce predstaviť región divákom.

Oblasť Liptova zaviedla novú schému prenasledovania oviec na pastvinách. Miestnym sa postupne predstaví chov horských kôz, horské pramene a vodopády, miestne remeselné výrobky a menej známe prírodné lokality a turistické trasy.


Preskúmajte, čo Slovensko ponúka v našom fascinujúcom cestovnom sprievodcovi po Slovensku

Spravodaj TASR informuje, že všetky tieto aktivity sa uskutočnia online, aby predstavili región potenciálnym návštevníkom.

„Slováci poznajú Lipto dobre, ale nie ako cieľ poľnohospodárskej turistiky alebo prírodnej turistiky,“ uviedla Katarína Šarafenová, manažérka Liptovskej oblastnej organizácie cestovného ruchu, citovala TASR. „

Epidémia prinútila miestnych obyvateľov, aby vyzerali inak v regióne, a objavila niečo, čo nie je dobre známe.

Ďalšia prezentácia

D.Je webovou stránkou Whistleliptovsku A sociálna sieť by mala poskytovať informácie potenciálnym turistom. Diváci sa môžu dozvedieť zaujímavé fakty aj v dokumentárnych videách alebo podcastoch.

Úvodný názov Chov oviec v horách, Prečo môže ovčí syr Printsa lepšie chutiť, Pás hlavného pastiera ho skutočne posilňuje, Koľko oviec a kôz drží ovcu, Dokáže nájsť ženy v tradícii oviec a mnoho ďalších, uvádza TASR.

Projekt odhaľuje históriu a kultúru chovu horských kôz, predstavuje tradičné ovce a kozy a ovce, ktoré odolávajú náročným horám, ale aj novú generáciu ľudí zapojených do tohto tradičného zamestnania.

Podujatie venované chovu horských kôz sa má konať v skanzene v Pribline.

Veľkolepí sprievodcovia po Slovensku

8. mája 2021 o 9:30 | Zostavené zamestnancami publika

READ  Nepořádok s vakcínami v EÚ: Bruselská očkovacia stratégia zlyháva. Slovensko teraz táborí Politika | Novinky

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close