Ekonomika

Mazda MX-30: Šok, tento elektrický automobil dostane dvojlitrový 4-valec! – Časopis – Auto

Pred menej ako rokom predstavila spoločnosť Mazda dlho očakávaný elektrický automobil MX-30, ktorý chce použiť na opravu emisií zo svojich benzínových modelov v Európe. Nakoniec sa však tento prechod dostane benzínový motor ako „pod“. A nemysli si, že to bude mať funkciu generátora.

Mazda nám minulý rok ukázala špeciálny crossover ...

V minulom roku nám spoločnosť Mazda ukázala špeciálny crossover MX-30 ako svoje prvé elektrické vozidlo s batériou. Teraz ju však šokovala správa, že pripravuje čisto benzínovú verziu.
Autor: Mazda

Mazda to nepopiera. Po celé roky vydržal hybridy, hybridné pohony a čisto elektrické autá. Idú svojou vlastnou cestou. Na jeseň sa však zdalo, že kapitulovala. Predstavil svoje prvé elektrické auto – čisto elektrický crossover MX-30 s párom „samovražedných“ zadných dverí, inšpirovaný kupé RX-8 s motorom Wankel. Trvalo nám to dlho. To je jeden z dôvodov, prečo novinka prekvapila skromným dojazdom iba 210 km, pretože dostala batérie s maximálnou kapacitou 35,5 kWh. Súťaž, napríklad vo forme VW ID.4, Kii Niro alebo Kie Soul, má dvojnásobnú kapacitu.

Elektrická verzia je poháňaná elektromotorom s výkonom ...

Elektrická verzia je poháňaná elektromotorom s výkonom 107 kW a krútiacim momentom 271 Nm. malá zásoba batérií však postačuje iba na jazdu na 210 km. Autor: Mazda

Jednoducho povedané, už to naznačovalo, že elektrický automobil je pre Mazdu nevyhnutným prielomom, riešením na rehabilitáciu vysokých emisií benzínových motorov s prirodzeným nasávaním, hoci vynikajúcich. Preto sa predpokladalo, že spoločnosť Mazda v budúcnosti rozšíri rozsah MX-30 pomocou generátora poháňaného kompaktným jednootorovým Wankel. Teraz je však zrejmé, že sa nič také nestane. Mazda MX-30 dostane benzínový motor, ale určite nie v úlohe dobíjania batérií. Bude používať „správny“ dvojlitrový štvorvalec 2.0 Skyctiv-G, ktorý pracuje pod kapotou CX-3, CX-30, CX-5 alebo od Múva 3 a 5. Podľa výrobcu automobilov bude byť neočakávanou čisto benzínovou verziou MX-30 v súlade so svojou stratégiou rôznych riešení pre rôzne regióny planéty.

Aby každý trh mal na výber, čo vyžaduje. Mazda MX-30 2.0 Skyactiv-G je v každom prípade certifikovaná pre japonský trh. Môžeme očakávať 90 alebo 121 kW, a ak dostane aj revolučný štvorvalec Skyactiv-X so spaľovaním SCCI, zvýši sa na 132 kW. Rovnako ako u modelu CX-30, s ktorým má MX-30 veľa spoločného, ​​nie je vylúčený pohon náprav ani šesťstupňová automatická prevodovka. Novinka sa však pravdepodobne nedostane do Európy. Aby spoločnosť Mazda mohla znížiť emisie CO2 z flotily na 95 g / km, nemôže sa obísť bez čistého elektrického vozidla. Ďalšie benzínový model by spôsobil jej problémy. Za každý ďalší gram účtuje poplatok „Brusel“ 95 EUR.

Mazda MX-30 - 2020

Páči sa vám tento článok? Podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom dennej Pravdy a jej internetovej verzie je priniesť vám denné správy, rozhovory, komentáre, správy, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie, ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Aby sme pre vás mohli pracovať neustále a ešte lepšie, potrebujeme vašu podporu.
Ďakujeme vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close