Ekonomika

Miera inflácie na Slovensku sa v decembri ďalej zmiernila

regiónu dnes

Streda 17. januára 2024, 12:20

Foto Zerbor / Shutterstock.com

Medziročná inflácia na Slovensku klesla na 5,9 % z decembrových 6,3 %, informovali v pondelok údaje Štatistického úradu SR (SÚSR) so sídlom v Bratislave.

To bolo najnižšie od decembra 2021, najmä vďaka inflácii potravín a nealkoholických nápojov (6,5 % oproti 7,8 % v novembri) a bývania a verejných služieb (4,6 % oproti 5,2 %).

Znížili sa aj ceny nábytku, domácich spotrebičov a bežnej údržby domácnosti (5,4 % vs. 6,2 %), reštaurácií a hotelov (9,5 % vs. 10,1 %) a ostatných tovarov a služieb (6,6 % vs. 7 %).

Naopak, návštevnosť vzrástla o 3,6 % po 0,2 % poklese v novembri. Na mesačnej báze index spotrebiteľských cien (CPI) klesol o 0,1 % po 0,2 % raste v predchádzajúcom mesiaci.

Podporte Budapest Business Journal

Budovanie novinárskej kariéry hodnej toho mena je nákladná záležitosť. Vydavatelia, redaktori a reportéri Budapest Business Journal sa už 27 rokov snažia prinášať obchodné správy, ktoré fungujú, informácie, ktorým môžete dôverovať, pravdivé, presné a bez strachu a priazne.

Novinárske spoločnosti po celom svete sa snažili nájsť obchodný model, ktorý by im umožnil naďalej vynikať bez toho, aby ohrozili ich výkonnosť. Nedávno niektorí experimentovali s myšlienkou zapojiť svojich najdôležitejších zainteresovaných strán, svojich čitateľov.

Rovnakú príležitosť chceme ponúknuť aj našim čitateľom. Chceme vás pozvať, aby ste nám pomohli dodávať kvalitný obchodný časopis, ktorý potrebujete. Stlačte naše tlačidlo podpory BBJ a môžete si vybrať, koľko a ako často budete posielať svoje príspevky.

READ  Štátny tajomník Dr. Rosen počas pracovnej návštevy Bratislavy s cieľom prediskutovať možnosti zlepšenia hospodárskej spolupráce

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close