Ekonomika

Šéf zahraničnej politiky hovorí, že krajiny EÚ majú v úmysle dodávať bojové lietadlá Ukrajine

Európska únia sa na tom v nedeľu dohodla Poslal Ukrajine vojenskú pomoc vo výške 500 miliónov dolárov Šéf zahraničnej politiky EÚ Joseph Porrell na tlačovej konferencii v Bruseli povedal, že na smrtiace zbrane a nesmrtiacu pomoc je potrebných 55 miliónov dolárov. Je to prvýkrát, čo EÚ poslala zbrane do vojnou zničenej krajiny Rýchlo sa meniaca geopolitická situáciaVrátane Nemecka a Spojených štátov amerických Poskytuje rakety Stinger Pre Ukrajinu Rusko fakticky zablokovalo väčšinu svetovej ekonomiky a ruský prezident Vladimir Putin zvyšuje jadrový tlak, keďže svet negatívne reaguje na jeho inváziu na Ukrajinu.

Borel uviedol, že EÚ už prerokovala žiadosť ukrajinského ministra zahraničných vecí Dmitrija Kulebu. Špecifický typ stíhacieho lietadla Ukrajinské letectvo už môže pilotovať aj mnohé členské štáty EÚ Plánuje čoskoro vykonať. Predstaviteľ EÚ povedal, že budú vojenské lietadlá Nebude zaplatené EÚ venuje 500 miliónov dolárov európskym mierovým zariadeniam.

Ukrajinskí piloti lietajú na lietadlách MiG a Suchoj sovietskej výroby a bývalé sovietske satelity darujú MiGy-29 krajinám EÚ, ako je Poľsko, Bulharsko a Slovensko. Bezpečnostná jedna Správy. Slovensko má aj zásobovacie lietadlá Su-25. „Prejsť z ukrajinského MiG-29 na poľský MiG-29 by naozaj nebol veľký krok,“ hovorí Herbert „Hawk“ Carlisle, generál vo výslužbe, ktorý ako šéf veliteľstva vzdušných síl dohliada na stíhačky amerického letectva. Bezpečnostná jedna. Dodal však, že F-16 vyrobené v Spojených štátoch si budú vyžadovať výcvik pre ukrajinských pilotov. „Nie je to ako jazdiť na Chevy a potom na Dodge.“

READ  Hodnotenie sily najnovšej expanzie rezidenčných nehnuteľností

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close