Ekonomika

Rast reálnej mzdy na Slovensku sa v 1. štvrťroku zrýchľuje

Foto Zerbor / Shutterstock.com

Reálne mzdy na Slovensku vzrástli od prvého štvrťroka 2024 o 5,6 %, čo je tretie najrýchlejšie tempo za posledných 15 rokov, po raste o 3,9 % v predchádzajúcom mesiaci, informoval Štatistický úrad SR (SÚSR) v Bratislave. vo vyhlásení v utorok.

Priemerná nominálna mesačná mzda zároveň vzrástla o 9 % na 1 447 eur. Reálne aj nominálne mzdy vzrástli vo všetkých 19 sledovaných odvetviach ekonomiky, keďže všetky už dokázali odolať inflácii.

Reálny rast o viac ako 7 % zaznamenali mzdy zamestnancov v siedmich odvetviach, a to v elektroenergetike, plynárenstve, dodávke pary, ťažbe nerastných surovín, školstve a štátnej a verejnej správe.

Taktiež odvetvie, ktoré zamestnáva najviac ľudí, zaznamenalo v štvrťroku rast miezd medziročne o 11,5 % na 1 557 eur, pričom reálne mzdy vzrástli o 8 %.

Podporte Budapest Business Journal

Budovanie žurnalistického biznisu hodného svojho mena je nákladná záležitosť. Vydavatelia, redaktori a reportéri časopisu Budapest Business Journal sa už 27 rokov snažia prinášať obchodné správy, ktoré fungujú, informácie, ktorým môžete dôverovať, pravdivé, presné a bez strachu a priazne.

Novinárske spoločnosti po celom svete sa snažili nájsť obchodný model, ktorý by im umožnil naďalej vynikať bez toho, aby ohrozili ich výkonnosť. Nedávno niektorí experimentovali s myšlienkou zapojiť svojich najdôležitejších zainteresovaných strán, svojich čitateľov.

Rovnakú príležitosť chceme ponúknuť aj našim čitateľom. Chceme vás pozvať, aby ste nám pomohli dodávať kvalitný obchodný časopis, ktorý potrebujete. Stlačte naše tlačidlo Podpora BBJ a môžete si vybrať, koľko a ako často nám budete posielať svoje príspevky.

READ  Rumuni ušetria v priemere 58 eur mesačne

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close