Ekonomika

Koronavírus: Boris Johnson žiada rodičov, aby poslali svoje deti do školy

– koronavírus: otázky a odpovede,

– sledovali sme včerajšie udalosti v zahraničí,

– tu sledujeme udalosti na Slovensku

Dnes sme skončili ONLINE. Ďakujem za tvoju pozornosť!

18:27 – EÚ: Európska komisia v pondelok oznámila, že s americkou farmaceutickou spoločnosťou Moderna uzavrela volebné rozhovory týkajúce sa nákupu potenciálnej vakcíny proti COVID-19. Moderna je piata spoločnosť, s ktorou Európska komisia prerokovala takúto vakcínu: po Sanofi-GSK, Johnson & Johnson, CureVac – a po podpísaní dohody o predbežnom nákupe so spoločnosťou AstraZeneca (TASR).

14:55 – ŠPANIELSKO: Katalánsky premiér Quim Torra v pondelok oznámil, že v autonómnom regióne bol zavedený zákaz stretnutí s viac ako desiatimi ľuďmi a rozsiahle testovanie pol milióna študentov. Uviedol to AP (TASR).

14:04 – USA: V nedeľu prezident USA Donald Trump oznámil núdzové schválenie novej liečby COVID-19 pomocou krvnej plazmy odobratej pacientom, ktorí už túto chorobu prežili. Predpokladá sa, že plazma obsahuje protilátky užitočné v boji proti koronavírusu. Uviedla to agentúra AFP (TASR).

13:46 – Česko: Ľudia, ktorí musia ísť do karantény v Českej republike kvôli karanténe, budúci týždeň v nej nemusia byť 14 dní, ale len desať. Podľa spravodajského servera iDNES.cz to povedal v pondelok český minister zdravotníctva Adam Vojtěch (TASR).

13:19 – EÚ / VENEZUELA: V rámci globálnej reakcie na novú pandémiu koronavírusov Európska únia vybudovala ďalší z humanitárnych vzdušných mostov a do dvoch letov do Venezuely poskytla krajine celkovo 82,5 ton zdravotníckych potrieb. V pondelok to oznámila Európska komisia (ES).

Posledná humanitárna pomoc je určená na zásobovanie humanitárnych partnerov pôsobiacich vo Venezuele. Prvé lietadlo vzlietlo z Madridu do Caracasu 19. augusta, po ktorom nasledoval druhý let 21. augusta. Oba lety boli plne predfinancované EÚ. EÚ, Španielsko a Portugalsko spoločne pripravili humanitárny letecký vlek.

READ  Šok: Volkswagen sa zbavuje Bugatti. Predá ho chorvátskemu Rimacu! - Časopis - Auto

12:51 – BELGICKO: Počet potvrdených infekcií novým typom koronavírusu v Belgicku naďalej klesá. Minulý týždeň bolo denne zistených priemerne 493 jedincov pozitívnych na COVID-19, s poklesom nových prípadov na celoštátnej úrovni počas ôsmich po sebe nasledujúcich dní. Belgická televízna stanica RTBF informovala v pondelok. (TASR)

10:24 – RUSKO: Počet ľudí infikovaných koronavírusom v Rusku sa v posledný deň zvýšil o 4 734, čím sa celkový počet prípadov tejto infekcie zvýšil na 961 493. Agentúra TASS v pondelok informovala o protikoróznom krízovom stredisku. (TASR)

09:12 – Česko: V nedeľu sa v Českej republike zvýšilo 135 potvrdených prípadov infekcie novým koronavírusom. Podľa Ministerstva zdravotníctva Českej republiky bolo najviac ľudí s potvrdenou infekciou v okresoch Kolín a Uherské Hradište. Spoločnosť Nova TV informovala v pondelok na svojej webovej stránke.

Podľa prieskumu ministerstva zdravotníctva bolo v pondelok ráno v Českej republike potvrdených celkom 21 923 prípadov infekcie koronavírusmi a vykonalo sa celkom 840 008 testov. (TASR)

08:01 – Česko: Český rozhlas poukázal na charitatívnu iniciatívu „Nebudeme na vás kašlať“. Peniaze zo zbierky smerovali namiesto potravín pre záchranárov do reklamných tričiek. Prípadom sa už zaoberá Magistrát hl. Mesta Praha a organizátor podujatia čelí pokute až do pol milióna.

07:23 – FRANCÚZSKO: Zrýchlenie epidémie je výsledkom osláv mladých ľudí, hovorí francúzsky minister zdravotníctva Olivier Veran. Podľa neho sú infikovaní štyrikrát viac vo veku 40 rokov ako medzi staršími ľuďmi nad 65 rokov, ktorí takéto rizikové správanie nemajú. Vyjadril to v rozhovore pre noviny Nedeľné noviny,

Včera ministerstvo Veran informovalo o 4897 nových prípadoch COVID-19.

06:20 – BRITAIN: Britský premiér Boris Johnson žiada rodičov, aby odložili svoje obavy a poslali svoje deti späť do školy budúci mesiac, keď sa vzdelávacie inštitúcie v Spojenom kráľovstve znovu otvoria po celoštátnej uzávierke pred piatimi mesiacmi kvôli koronavírusovej pandémii. Agentúra AP o tom informovala.

READ  Toto je SUV Genesis GV70

Johnson uviedol, že je „morálnou povinnosťou“ pre vládu znovu otvoriť školu. Zdôraznil, že orgány v súčasnosti vedia viac o systéme COVID-19 ako v prípade blokovania krajiny 23. marca (TASR).

#SpajaNasZodpovednost

Aktuality.sk ukazuje pravú tvár Slovenska – bez zahmlievania faktov a ohýbania reality. Každý deň vám prinášame spoľahlivé a vyvážené správy. Vaša podpora zabezpečí, že náš obsah zostane otvorený pre tých, ktorí si ho nemôžu dovoliť.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close