Technológie

Milión hráčov zaútočí na spoločnosti Apple aj Google

Najväčší herný prípad v roku 2020. Médiá napriek tomu opisujú súdny spor spoločnosti Epic Games proti obrom IT spoločností Apple a Google. Spoločnosť, ktorej vývojári predstavili prvú verziu Fortnite na svete v lete 2017, obe spoločnosti po stiahnutí aplikácie z obchodu App Store a Google Play žalovala.

Urobili tak preto, lebo v novej aktualizácii spoločnosti Epic obchádzali dohodu, podľa ktorej tretie strany platia pre každú transakciu 30-percentnú maržu.

„Epické hry nie sú o finančnej kompenzácii. Nevyžaduje, aby s ňou Apple zaobchádzalo priaznivo. Epic len hľadá súdny príkaz na zabezpečenie zdravej hospodárskej súťaže na trhoch, ktoré ovplyvňujú stovky miliónov spotrebiteľov a desiatky tisíc vývojárov po celom svete, „Spoločnosť so sídlom v Severnej Karolíne informovala americký technologický portál The Verge.

Fortnite sa stal jednou z najpopulárnejších online hier na svete. Má zaregistrovaných viac ako 350 miliónov hráčov. Stala sa tiež jednou z najsťahovanejších herných aplikácií na všetkých platformách. Kombinuje napätie z streľby a budovy, ktoré ponúka napríklad ďalšia veľmi populárna hra Minecraft.

Vyhrajte 5 x digitálne predplatné ročne

Zaregistrujte svoju e-mailovú adresu pomocou formulára nižšie a ste v žrebovaní.

READ  Ľudia, ktorých ničenie klímy nepohne, vo všeobecnosti nie sú emocionálni

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close