Hlavné správy

Minister Korkak – Slovensko EÚ, koordinácia NATO – Podpora reformy Ukrajiny v Únii

Slovensko malo pocit, že Ukrajina by si mala uvedomiť otázky, ako je ruská okupácia Krymu a vojna na Donbase, a zároveň vykonávať reformy.

Dreamstime.com

Slovenský minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Ivan Gorkhov prisľúbil, že jeho krajina bude podporovať reformu na Ukrajine pre budúcu koordináciu s Európskou úniou a Organizáciou Severoatlantickej zmluvy.

„Urobíme všetko, čo je v našich silách, aby sme pomohli Ukrajine implementovať jej komplexné reformy, ktoré sú predpokladom postupného zlepšovania blahobytu obyvateľov a pre budúcu integráciu Ukrajiny do európskych a euroatlantických štruktúr,“ uviedol Corkog spoločná tlačová konferencia v utorok Niekto o tom informoval.

Prečítajte si aj totoStoltenberg opakuje: Dvere NATO pre Ukrajinu sú otvorenéOkrem pomoci Ukrajine počas vypuknutia korónových vírusov Slovensko od roku 2014 podporilo túto krajinu prostredníctvom projektov v hodnote viac ako 9 miliónov, uviedol slovenský minister.

„Naše susedské vzťahy nie sú zaťažené žiadnymi nevyriešenými politickými otázkami. Slovensko skutočne chce, aby bola Ukrajina stabilná, demokratická a prosperujúca,“ uviedol Korkok.

Vysoký komisár navyše pochopil zložitosť situácie, v ktorej sa ocitla Ukrajina.

„Na jednej strane je to externá hybridná okupácia a okupácia Krymu, konflikt na Donbase a čo je najdôležitejšie, musíte pokročiť v otázke zmien a reforiem. Chcem zopakovať, že Ukrajina sa môže vždy spoľahnúť na Slovensko v tento proces, “uviedol minister.

Gorkok osobitne poznamenal, že Slovensko má záujem na jasných a dôveryhodných právnych vzťahoch na Ukrajine s cieľom zabezpečiť návratnosť investícií.

Autor:

UNIAN

READ  Slovenský minister obrany povedal, že Slovensko bude opravovať a modernizovať vojenskú techniku ​​pre Ukrajinu

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close