Hlavné správy

V hokejovom svete Fínsko porazilo Spojené štáty americké, Kanadu a Slovensko

Tampere, Fínsko (AB) – Zachary Manninen zaznamenal dve asistencie v drese domáceho Fínska, keď v pondelok na MS v ľadovom hokeji zdolal Spojené štáty americké 4:1.

Po vedení Michaela Granlanda 1:0 v presilovej hre pre Fínsko v úvodných minútach dostal Austin Watson veľkú penaltu na začiatku polčasu nad Timom Hardikinenom.

Valteri Filbula a Manninen zvýšili vedenie na 3:0 pomocou nasledujúcej päťminútovej presilovej hry a Miko Lehtonen pridal neskôr vo štvrtom frame.

Utešujúci gól pre Američanov strelil v tretej tretine Alex Calsenouk.

Fínsky zlatý medailista Jussi Olkinhora zastavil 29 striel, z toho 15 bolo vo finále.

Fínsko vedie v B-skupine v Tampere s deviatimi bodmi z troch zápasov. Na treťom mieste sú Spojené štáty americké s piatimi bodmi.

Pierre-Luc Dubois skóroval dvakrát a obhajcom titulu Kanade zabezpečil tretie víťazstvo nad Slovenskom 5:1.

Po tom, čo tímy vstúpili do stredu poľa za stavu 1:1, strelil Dupois konečného víťaza v presilovej hre a pridal ešte jeden, aby zdvojnásobil náskok na štvrtý gól zápasu.

Adam Lori, Morgan Keekey a Cole Chillinger oslávili 19. narodeniny, keď sa Kanada dostala na čelo A-skupiny s deviatimi bodmi z troch zápasov v Helsinkách. Slovensko má tri body.

Kanadský zlatý medailista Logan Thompson predviedol 34 zákrokov a zdolal Slovensko 44:35.

V ďalšom zápase skupiny A Nemecko porazilo Francúzsko 3:2 a vyhralo svoj druhý zápas, zatiaľ čo Lotyšsko zdolalo Nórsko 3:2 a zaznamenalo svoje prvé víťazstvo v skupine B.

___

Ďalšie AP hry: https://apnews.com/hub/sports a https://twitter.com/AP_Sports

Copyright © Associated Press. Všetky práva vyhradené. Tento obsah sa nesmie zverejňovať, vysielať, prepisovať ani redistribuovať.

READ  Prezidentka Kaputová zablahoželala Slovensku k roku 2022

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close