Hlavné správy

Minister zdravotníctva podstúpil negatívny test na koronavírusy: Podľa neho sme dosiahli kritickú úroveň

Krajčí vo svojom statuse vyhodnotil aj aktuálnu situáciu okolo kukurice. Podľa neho sme sa dostali na kritickú úroveň. “Na základe našich pozorovaní je to úroveň 40 nových prípadov za 14 dní na 100 000 obyvateľov. Slovensko ju prekonalo pred niekoľkými dňami a po niekoľkých týždňoch neustáleho reprodukčného čísla 1 156 sa zvýšila na 1 206. Vstúpili sme do fáza exponenciálneho rastu. Trvá asi 30 dní, kým počty pacientov v nemocniciach zareagujú na tieto počty. Tie neustále pribúdajú pomaly, niektoré nemocnice už reprofilujú ďalšie lôžka pre profil infekcie. Bohužiaľ sa to vymklo spod kontroly. “ uviedol. “Krízový štáb sa zíde v pondelok, verím, že prídu silné opatrenia, aj keď teraz bude oveľa ťažšie zastaviť a bude to trvať dlhšie. Stále však nie je neskoro.” doplnené.

Zdroj: Topky / Vlado Anjel

Minister pripomína zásady, ktoré by človek mal dodržiavať v čase infekcie

Podľa Krajčiho by sa mal človek vyhnúť dlhodobým kontaktom, rozhovorom, večierkom, oslavám či posedávaniu s ľuďmi pri jedle. Najmä u tých, ktorí nepatria do jej bezprostredného okolia. Ak je stretnutie nevyhnutné, malo by to podľa ministra byť čo najkratšie a na diaľku. Ľudia by sa v interiéri mali pohybovať výlučne so závojom na tvári, uviedol Krajčí. Dodal, že pokiaľ je to možné, veci sa dajú vybaviť telefonicky alebo online stretnutiami.

“Vo voľnom čase chodím do prírody so svojimi blízkymi, športujem, jem pestrú stravu plnú vitamínov. V žiadnom prípade nestretávam seniorov, chronicky chorých, ľudí s veľkou nadváhou, pokiaľ to nie je absolútne potrebný.” radí vedúci odboru zdravotníctva.

Osoba, ktorá sa cíti chorá, by mala zostať doma, kým sa úplne nevylieči. „Lepší deň, ešte dva,“ povedal Krajčí. Ak sa tiež spája horúčka, mal by si človek objednať test na webovej stránke korona.gov.sk.

READ  Pri útoku zahynulo päť civilistov, informujú USA o uzavretí veľvyslanectva

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close