IIHF – Šampióni začínajú silno

Comezzo dal svojmu tímu potrebný impulz hneď na začiatku. Amerika sa rozbiehala pomaly a čelila prvým dvom penaltám, no brankár bol plný ostrej hry – Bad Save, Glove Save, dokonca aj trochu šťastia, ak sa mu podarilo zachrániť hokejku. Situácia sa však obrátila, keď Slováci dvakrát penaltovali, čím sa Spojené štáty dostali do vedenia päť na tri v priebehu 21 sekúnd. Možno sa to nezdá veľké, ale na získanie Američanov to stačilo.

Počas nasledujúcich desiatich sekúnd USA kontrolovali stranu a Dominic James Mathews hodil perfektnú prihrávku na Nice, ktorý v čase 13:35 prestrelil Latkosiho raz. To zrazilo slovenského hráča z trestnej lavice, no Američania opäť skórovali skôr, ako sa jeho spoluhráč presadil.

Tentoraz to bola strela Maggie Samoskevichovej, ktorú tečoval nastreleným brvnom a pôsobivým štýlom.

„Mack nám dnes strelil krásny gól, ale nezískal veľa uznania za to, že šiel vedľa,“ povedal Sanderson. „Stále hýbe nohami. Aj keď je to malý chlapec, fyzicky sa hrá, keď ho potrebujeme.“

„Mali sme skvelý začiatok a mali sme niekoľko príležitostí na skórovanie,“ dodal Chromiac. „Mali sme dve presilové hry a nedali sme gól. Urobili si dve presilové hry a strelili dva góly. To bol najväčší rozdiel. Potom bolo ťažké vrátiť sa späť, ale udržali sme to veľmi blízko.“

Ak by Amerika začala zápas s malým zaváhaním, v druhej tretine by boli takmer dokonalí. Ak by Comeso vyradil svoj tím predčasne, jeho spoluhráč Latkosi by nebol v druhej tretine geniálny, keď Američania vyhrali 23:2 na strely. Dve strely zo Slovenska totiž prišli v záverečných 61 sekundách tretiny.

Latkovskij ukameňoval Samoskoviča skoro. Vysoká strela Wyatta Kaisera od Latkosiho strelila jediný gól tímu USA o 20 minút neskôr, kde sa najskôr presadil Landon Slackert a za stavu 12:42 mieril domov.

READ  Dolných šesť tragédií Sabres vpred pokračuje

Najväčšia šanca Slovenska prišla na konci sezóny, keď sa Juraj Slafkovský dobre dostal do slotu, no jeho bekhendom prekonal Kamesso.

Do tretieho zápasu nastúpili Slováci v presilovej hre a s novým ľadom sa spojili, aby sa vrátili do hry. Porazil Cromiacovho jednorazového Kamessa predtým, ako prekonal Grécko, ale udržal stav 3:1, keď brankár za necelú minútu vytrhol Slafkovského z tesnej blízkosti.

To bolo málo, Maroš Jetlika mal dve dobré šance, ale opäť bol o niečo lepší americký gólman.

Chromiac strelil svoj druhý zápas sezóny o 17:27 na striedačke na stredovom ľade. V divnom zhone, ktorý nasledoval, zobral krásnu prihrávku od Olexiho Mikluku a urobil senzačné rozhodnutie. Napriek Buckovmu držaniu lopty a extra útoku nedokázali poraziť Comeza na tretí gól a Američania vyšli zo snehu s tromi dôležitými bodmi v skupine B.

Slovensko, ktoré zajtra večer hrá so Švédskom, bude hrať opäť do 24 hodín. Američania majú teraz deň voľna a v utorok sa stretnú so Švajčiarskom.