Veda

Missouri hlási tretí deň po sebe rekordný počet pacientov s COVID-19 | Koronavírus

Po poklese počas niekoľkých prvých septembrových týždňov sa nedávno zvýšila aj počet hospitalizácií v regióne St. Louis. Sedemdňový priemer nových denných vstupov bol podľa údajov pracovnej skupiny pre metropolitné pandémie v St. Louis 35 v nedeľu, a to až do 31. septembra.

Údaje pracovnej skupiny zaostávajú o dva dni a zahŕňajú počty pacientov zo zariadení BJC HealthCare, Mercy, SSM Health a Nemocnica sv. Lukáša v oblasti metra.

Ministerstvo zdravotníctva v St. Louis vyzvalo účastníkov nedávnej cyklistickej rally, aby vyhľadali skríning COVID-19. Päťdňové podujatie, Bikefest Lake of the Ozarks, sa skončilo 20. septembra. Minulý rok prilákalo do oblasti okolo 125 000 ľudí.

Oddelenie uviedlo, že účastníci podujatia môžu byť vystavení vyššiemu riziku vírusu a mali by sa pokúsiť o testovanie.

Ministerstvo zdravotníctva a služieb pre seniorov v Missouri minulý týždeň oznámilo, že štátna verejná horúca linka COVID-19 už nebude k dispozícii 24 hodín denne. Rezort uviedol, že hovory budú teraz prijímané od 7:00 do 21:00 sedem dní v týždni, keď nedávno prichádzalo 93% hovorov.

Horúca linka je k dispozícii pre občanov a poskytovateľov zdravotnej starostlivosti, ktorí potrebujú poradenstvo v súvislosti s COVID-19. Ministerstvo uviedlo, že na horúcu linku v poslednej dobe každý týždeň prichádza asi 3 000 hovorov. Objem hovorov vyvrcholil koncom marca, pričom na horúcu linku v jednom okamihu prišlo viac ako 15 000 hovorov za týždeň.

READ  Výskum môže nájsť odpoveď na záhadu identických dvojčiat

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close