Veda

Po prvýkrát sa na území Marsu uskutočnila kampaň vytrvalosti.

V rámci svojej misie predstaví rover geológiu a minulé podnebie Červenej planéty a pripraví pôdu pre ľudský prieskum Marsu.

S pozdravom: NASA / JPL-Caltech

NASA Mars 2020 Perseverance Rover, ktorá na Marse pokrýva 6,5 ​​m, predviedla svoju prvú cestu na Mars. Disk slúži ako test mobility, ktorý predstavuje niekoľko míľnikov, keď členovia tímu kontrolujú a dôsledne kontrolujú každý systém, subsystém a prístroj. Len čo rover začne sledovať svoje vedecké ciele, očakáva sa, že sa bude bežne rozširovať na 200 m alebo viac.

Anais Zarifian, Mars 2020 Perseverance Rover Mobility Engineered Tested at the Jet’s Propulsion Laboratory NASA v južnej Kalifornii: „Pokiaľ ide o kolesové vozidlá na iných planétach, existujú prvé udalosti, ktoré merajú dôležitosť prvého pohonu. Bola to prvá príležitosť „kopnúť do pneumatík“ a vytrvať v zatáčaní. Pohon všetkých kolies Rover reagoval bravúrne. Teraz veríme, že náš systém pohonu je v poriadku, uvidíme v nasledujúcich dvoch rokoch. Veda je schopný vziať ho kamkoľvek. “

Pohon, ktorý trval približne 33 minút, posunul rover o 4 metre dopredu, kde sa potom otočil o 150 stupňov doľava a vrátil sa o 2,5 metra na svoje nové dočasné parkovacie miesto. Aby inžinieri lepšie pochopili dynamiku retarkboardového pristátia na Červenej planéte, použili navigačnú kameru a kameru pre uvedomenie si nebezpečenstva, aby vytvorili obraz miesta, kde sa Perseverance dotkla, od svojich motorov po oblak. S Marťanom šírili prach.

Robert Hogg, zástupca vedúceho misie Mars 2020 Perseverance Rover, uviedol: „Prvý test robotického ramena bol pre nás veľkým okamihom. Toto je hlavný nástroj, ktorý vedecký tím použije na dôkladné preskúmanie geologických vlastností sondy.“ Kráter Jazero, A potom ich nájdeme najzaujímavejšie. Keď sme potvrdili ramená robota, boli doň zahrnuté aj jeho obrázky vrátane nádherne vypracovaného po dlhej ceste na Mars.

READ  New Europa Pictures Beam Home od kozmickej lode Juno od NASA

Od pristátia na Marse 18. februára vykonal rover niekoľko rutinných kontrol vrátane aktualizácie softvéru, ktorá nahradila počítačový program, ktorý pomohol vytrvať pri pristávaní s NASA, spoliehať sa na analýzu planéty.

Vesmírna agentúra uviedla, že rover pokračoval v odosielaní snímok z Marsu pomocou najpokročilejšej sady fotoaparátov, aké boli kedy na cestu na Červenú planétu vyrobené.

Justin Maki, hlavný inžinier pre zobrazovanie a obrazový vedec pre misiu Mars 2020 Perseverance Rover v spoločnosti JPL, povedal: „Každá fotografia silne súvisí buď s Trace Gas Orbiter Európskej vesmírnej agentúry, alebo s MAVN NASA, Mars Odyssey alebo Mars Reconnaissance Is. Orbiter . Sú dôležitými partnermi pri našom hľadaní a objavoch. “

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close